Turystyczny HIT Sądecczyzny odwiedziło już ponad 50 tysięcy osób [FILM]

2022-02-23 8:00 MR
Leśne molo w Starym Sączu
Autor: Michał Rejduch Widok z leśnego molo w Starym Sączu

Najpierw trzeba wejść bardzo stromym podejściem na szczyt Miejskiej Góry. Później drewniana trasa prowadząca wśród koron drzew doprowadzi nas do tarasu widokowego, z którego można podziwiać Stary Sącz z góry. Leśne molo cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród turystów.

Turystyczny hit Starego Sącza, który odwiedzą goście z różnych zakątków Polski

Już ponad 55 tysięcy osób odwiedziło leśne molo, które powstało na Miejskiej Górze w Starym Sączu. Ścieżka w koronach drzew przyciąga nie tylko mieszkańców Starego Sącza i regionu sądeckiego, ale też z bardziej odległych miejscowości. Turystów, którzy wchodzą na ścieżkę, liczą specjalne czujniki.

Leśne molo w Starym Sączu

Mamy tam zamontowane specjalne liczniki, które przy wejściu na ścieżkę w koronach drzew liczną odwiedzających. Pokazują one gigantyczne zainteresowanie. Jak budowaliśmy leśne molo, liczyliśmy na to, że będzie ono popularne, ale nie spodziewaliśmy się, że aż tyle osób będzie je odwiedzać – mówi Jacek Lelek, burmistrz Starego Sącza.

Będą kolejne atrakcje dla mieszkańców i turystów?

Tu warto dodać, że to już kolejna atrakcja, jaka w ostatnich latach pojawiła się w gminie Stary Sącz. Dużym zainteresowaniem cieszy się bobrowisko przy starosądeckich stawach oraz platforma widokowa w Woli Kroguleckiej. W najbliższych miesiącach na mapie gminy pojawią się kolejne atrakcje dla mieszkańców i turystów. Wiosną zakończy się budowa miasteczka ruchu drogowego w Barcicach. Latem przy ul. Podegrodzkiej w Starym Sączu będzie można skorzystać z nowego kompleksu sportowo – rekreacyjnego.

Sonda
Czy odwiedziłeś/aś już Leśne molo w Starym Sączu?
Źródło: Turystyczny HIT Sądecczyzny odwiedziło już ponad 50 tysięcy osób [FILM]