Turyści zatrzymali nietrzeźwego kierowce. W organizmie miał 2,5 promila alkoholu!

2021-06-08 17:10 DR
Turyści zatrzymali pijanego kierowcę. Miał 2,5 promila alkoholu
Autor: KMP Nowy Sącz Turyści zatrzymali pijanego kierowcę. Miał 2,5 promila alkoholu

Turyści wypoczywający w gminie Piwniczna - Zdrój zatrzymali kierowcę, który „wężykiem” jechał drogą wojewódzką prowadzącą przez uzdrowisko. Małżeństwo z Krakowa podejrzewało, że kierowca jest pijany. Jak się później okazało mieli rację.

Kiedy policjanci przebadali zatrzymanego kierowcę na trzeźwość okazało się, że w organizmie ma 2,5 promila alkoholu. Za to przestępstwo grozi mu do 2 lat więzienia.

Kiedy pojazd zjechał z drogi i zaparkował przy pobliskim sklepie. Mieszkańcy Krakowa również zatrzymali swój samochód na tym parkingu i podeszli do fiata. Od kierowcy wyczuwalna była silna woń alkoholu, dlatego małżeństwo wyjęło kluczyki ze stacyjki, by mu uniemożliwić dalszą jazdę, a o zdarzeniu natychmiast powiadomili Policję – mówi Aneta Izworska z policji w Nowym Sączu.

Amator jazdy na „podwójnym gazie” musi teraz liczyć się z konsekwencjami swoich czynów. Policjanci zatrzymali mu już prawo jazdy. To jednak nie koniec kłopotów. 

Gwara policyjna. Czy dogadałbyś się z policją? Sprawdź!

Pytanie 1 z 14
"Czekolada" w slangu policyjnym to:

Ponadto odpowie również za przestępstwo prowadzenia pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości za co grozi mu między innymi kara do 2 lat więzienia oraz zakaz prowadzenia pojazdów od 3 do 15 lat.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Źródło: Turyści zatrzymali nietrzeźwego kierowce. W organizmie miał 2,5 promila alkoholu!