Trwają jesienne przeglądy kolejek PKL. Gdzie nie wjedziemy wagonikiem lub krzesełkiem?

2021-11-05 18:36 DR
Do 10 grudnia potrwa przegląd techniczny gondoli na Jaworzynę Krynicką
Autor: Stacja Jaworzyna Krynicka Do 10 grudnia potrwa przegląd techniczny gondoli na Jaworzynę Krynicką

Na duże utrudnienia muszą się przygotować turyści, którzy wybierają się w góry. To przez jesienne przeglądy techniczne kolejek linowo-terenowych, które trwają w naszym regionie. To oznacza, że na kilka szczytów, gdzie swoje stacje ma PKL dostaniemy się tylko na własnych nogach.

Do 26 listopada zamknięta będzie też kolej na Mosorny Groń. To jednak nie wszystkie stacje PKL, które przechodzą przeglądy, bo od 15 do 30 listopada nie będzie działać kolejka na Palenicę w Szczawnicy, a od 15 do 27 listopada na Górę Żar w Międzybrodziu Żywieckim.

Dobre buty muszą też przygotować turyści, którzy w najbliższym czasie wybiorą się na Jaworzynę Krynicką. Kolejka gondolowa, która kursuje na ten popularny szczyt także jest zamknięta. Tam przegląd potrwa aż do 10 grudnia.

Posłuchaj Tomasza Pasieki ze spółki Jaworzyna Krynicka

Dobre wiadomość PKL ma natomiast dla turystów, którzy wybierają się w Tatry. Od soboty, 6 listopada kolejką linową znowu będzie można wjeżdżać na Kasprowy Wierch. Przegląd tej kolejki trwał od połowy listopada.

QUIZ. Geograficzne rekordy świata. Nawet szkolna "szóstka" nie gwarantuje maksa

Pytanie 1 z 10
Gdzie znajduje się najwyższy wodospad na świecie?

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Trwają jesienne przeglądy kolejek PKL. Gdzie nie wjedziemy wagonikiem lub krzesełkiem?