Trwa sprzątanie po powodziach. Zniszczone są drogi i budynki

2021-07-12 15:00 DR
Trwa sprzątanie po niedzielnych ulewach i powodziach
Autor: PSP Nowy Sącz Trwa sprzątanie po niedzielnych ulewach i powodziach

Bardzo duże straty wyrządziły niedzielne deszcze i powodzie w regonie sądeckim. Woda zalewała nie tylko prywatne domy i posesje, ale też drogi, chodniki czy boiska sportowe. Na ternie powiatu nowosądeckiego żywioł szalał w kilku gminach.

Mocno ucierpiały między innymi gminy Korzenna, Łososina Dolna, Chełmiec, Gródek nad Dunajcem, Łącko, Stary Sącz, ale też Podegrodzie i Piwniczna-Zdrój.

Również na drogach powiatowych doszło do kilku bardzo poważnych zdarzeń. Podczas niedzielnej burzy i gwałtownych opadów deszczu, sporo dróg powiatowych i mostów zostało zniszczonych, a ich konstrukcje znacznie osłabione. Dlatego kierowcy muszą uważać.

Mówi starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski

W terenie cały czas pracują drogowcy. Naruszone odcinki jezdni są oznakowywane i doraźnie zabezpieczane.

Wielkie sprzątanie trawa też w mieście Nowym Sączu. Tu najwięcej szkód wyrządziła rzeka Łubinka, a także lokalne potoki, które przepływają przez miasto. Głównie w okolicach ulicy Lwowskiej Miodowej, Piątkowskiej czy Chruślickiej.

Posłuchaj mieszkańców Nowego Sącza

Do stanowiska kierowania komendy miejskiej PSP w Nowym Sączu tylko w niedzielne popołudnie wpłynęły informacje o ponad 130 miejscach w których woda spowodowała szkody. Działania strażaków polegały na między innymi na dostarczaniu mieszkańcom worków z piaskiem, udrażnianie przepustów, pompowanie wody.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Trwa sprzątanie po powodziach. Zniszczone są drogi i budynki!