Trwa rozbiórka starego mostu w Kurowie. Wkrótce zostanie po nim tylko mała pamiątka!

2022-02-09 16:56 DR
Trwa rozbiórka starego mostu na Dunajcu w Kurowie
Autor: GDDKiA Kraków Trwa rozbiórka starego mostu na Dunajcu w Kurowie

Powoli przechodzi do historii. Chodzi o stary most na Dunajcu w Kurowie koło Nowego Sącza. Stalowo - betonowa konstrukcja, która przez kilkadziesiąt lat służyła kierowcom coraz szybciej znika z krajobrazu.

Na miejscu coś jednak zostanie. Pamiątką po wyburzanej konstrukcji będzie punkt widokowy, który drogowcy urządzą na jednym z przyczółków starej przeprawy.

Do rozbiórki starego mostu w Kurowie na trasie krajowej numer 75 drogowcy wykorzystują specjalną platformę na rzece Dunajec. Rozbierana jest płyta pomostu, dźwigary i podpory - informuje krakowski oddział GDDKiA.

Rozburzanie starego mostu stało się możliwe po tym, jak jesienią ubiegłego roku puszczono ruch na nowy most, który jest dłuższy i szerszy. Kierowcy, którzy jadą trasą krajową numer 75 muszą jednak pamiętać, że roboty wykończeniowe w Kurowie jeszcze trwają. Całość ma się zakończyć na wiosnę.

Quiz. My podajemy artystę, Ty podajesz gatunek muzyczny! Tylko dla ekspertów

Pytanie 1 z 10
Bob Marley to ikona muzyki:

Nowa przeprawa nad rzeką Dunajec w Kurowie ma ponad 600 metrów długości i prawie 18 metrów szerokości. Jest chodnik dla pieszych i ścieżka rowerowa. Na odcinku dwóch kilometrów przebudowano też drogę krajową numer 75. Całość kosztowała prawie 190 milionów złotych.

Stary most w Kurowie który, właśnie znika z krajobrazu miał ponad 400 metrów długości i 7, 5 metra szerokości. Most wybudowano w czasie II Wojny Światowej.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Źródło: Trwa rozbiórka starego mostu w Kurowie. Wkrótce zostanie po nim tylko mała pamiątka!