Trwa budowa krytego lodowiska w Nowym Sączu. Na jakim etapie są prace?

2021-07-14 8:33 MR
Budowa krytego lodowiska
Autor: Michał Rejduch Trwa budowa krytego lodowiska w Nowym Sączu

W kalendarzu co prawda lato, ale są tacy, którzy już myślą o zimie i jeździe na łyżwach. Cały czas trwają prace przy budowie krytego lodowiska w Nowym Sączu. Powstaje ono przy obiektach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Nadbrzeżnej w miejscu, gdzie do tej pory było odkryte lodowisko i kort tenisowy.

Są szanse, że zimą pojeździmy tam na łyżwach. Mowa o krytym lodowisku, które powstaje przy hali MOSiR w Nowym Sączu. Prace idą pełną parą. Zalane są już fundamenty lodowiska, cały czas trwają także prace w terenie.

Największa makieta kolejowa w Nowym Sączu

Będzie ono większe, niż to, które było do tej pory. To jest maksymalny rozmiar, jaki byliśmy w stanie wcisnąć w to miejsce. Tafla będzie miała długość 47 metrów i dużo szersze na około 20 metrów. Można powiedzieć, że w sumie powiększy się o 50 procent. Planujemy tam organizować różnego rodzaju zawody na łyżwach, ale też popularne w poprzednich latach disco on ice, czyli zabawy taneczne na lodzie – wyjaśnia Marcin Rojna, szef nowosądeckiego MOSiR

Sonda
Znacznie tańsze bilety na koncerty dla zaszczepionych osób to dobry pomysł?

Będzie to jedyne kryte lodowisko w Nowym Sączu. Budowa ma się zakończyć jeszcze przed zimą. Prace pochłoną ponad 4 miliony złotych.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Źródło: Trwa budowa krytego lodowiska w Nowym Sączu. Na jakim etapie są prace?