Tragiczny wypadek we Frycowej. Zginął młody motocyklista

2022-05-02 12:01 MR
radiowóz
Autor: KMP Nowy Sącz

Policja i prokuratura z Nowego Sącza wyjaśniają przyczyny tragicznego wypadku we Frycowej koło Nowego Sącza. Dziś w nocy zginął w nim motocyklista. To 18-letni mieszkaniec powiatu nowosądeckiego. W sprawie wypadku zatrzymano pijanego kierowcę. Co tam się stało?

W poniedziałek, 2 maja około godziny 1 w nocy we Frycowej w powiecie nowosądeckim na jednej z dróg gminnych doszło do tragicznego wypadku z udziałem motocyklisty i samochodu osobowego. Na miejscu zginął kierujący motocyklem 18-letni mieszkaniec gminy Nawojowa. W wypadku brał udział też samochód osobowy. Jego kierowca nie odniósł żadnych obrażeń.

Śmiertelny wypadek 26-letniego motocyklisty. Świadkiem była Małgorzata Gersdorf

Są wstępne ustalenia dotyczące wypadku

Prawdopodobnie motocyklista stracił panowanie nad maszyną, najechał na skarpę i przewrócił się, a jadący za nim samochód osobowy najechał niego. Kierowca osobówki, 22-letni mieszkaniec Nawojowej, był nietrzeźwy, badanie wykazało półtora promila alkoholu. Mężczyzna trafił do aresztu. Przez wiele godzin na miejscu prokurator z Prokuratury Rejonowej w Nowym Sączu, policjanci z Zespołu Wypadkowego Wydziału Ruchu Drogowego oraz biegły sądowy z zakresu ruchu drogowego prowadzili oględziny. Dokładne okoliczności i przyczyny tego tragicznego zdarzenia będą wyjaśniane w toku śledztwa Prokuratury Rejonowej w Nowym Sączu.

QUIZ. "Lalka" Bolesława Prusa. Jak dobrze znasz maturalną klasykę?

Pytanie 1 z 10
Na której wojnie Wokulski zbił fortunę?
Źródło: Tragiczny wypadek we Frycowej. Zginął młody motocyklista