To będzie niedziela pod znakiem szczepień. Plenerowe punktu znajdziemy w kilku miejscach!

2021-08-01 10:26 DR
Jest kolejna okazja do szczepień przeciwko COVID 19
Autor: Dariusz Ryś Jest kolejna okazja do szczepień przeciwko COVID 19

Jest kolejna okazja do szczepień przeciwko COVID 19. Będzie można to zrobić w ten weekend w kilkunastu miejscowościach w Małopolsce. Także w regionie sądeckim.

Specjalne punkty pojawią się głównie przy kościołach, ale też w Gminnych Ośrodkach Kultury czy w szkołach. Podawana będzie jednodwkowa szczepionka Johnson&Johnson. 

W regionie sądeckim w niedzielę będzie można zaczepić się w Piwnicznej – Zdroju w budynku Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury oraz w Nawojowej w Szkole Podstawowej.

Sonda
Czy sprawcy śmiertelnych wypadków powinni na zawsze tracić prawo jazdy?

Kilka punktów będzie tez działać w innych regionach małopolski. Najbliżej Nowego Sącza będzie to Laskowa, Niedźwiedź, Łukowica oraz Ropa. Do tej pory w całym regionie podczas weekendowych akcji zaszczepiło się już ponad 12 500 osób.

To kolejna odsłona akcji "Niedziela szczepień". Chcemy być jak najbliżej Małopolan ze szczepieniami. Poprzednie tego typu działania pokazały, że są potrzebne, a odpowiedź mieszkańców naszego województwa na nie jest pozytywna. Szczepionki są na wyciągnięcie ręki: dostępne i zapewniające ochronę przed COVID-19 – mówi wojewoda Łukasz Kmita.

W sumie w całym województwie wykonano dotąd ponad 2 miliony 800 tysięcy szczepień, z czego ponad 1,5 miliona osób otrzymało już dwie dawki.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Źródło: To jest niedziela pod znakiem szczepień. Plenerowe punkty znajdziemy w kilku miejscach!