Przed nami kolejna już Małopolska Noc Naukowców

i

Autor: ANS Nowy Sącz Przed nami kolejna już Małopolska Noc Naukowców

region

Tej nocy warto nie przespać. W piątek wieczorem małopolska zmieni się w gigantyczne laboratorium

2023-09-29 9:53

Przed nami kolejna już Małopolska Noc Naukowców. Na tych, którzy lubią wiedzieć więcej będą czekać przeróżne pokazy, eksperymenty, warsztaty, ale też edukacyjne gry i zabawy dla najmłodszych. Między innymi w Krakowie, Tarnowie, Nowym Sączu, ale nie tylko.

Mieszkańców Nowego Sącza na wieczorno – nocne spotkanie z nauką zaprasza między innymi Akademia Nauk Stosowanych, którą będzie można odwiedzać w piątek 29 września od godziny 16:00 do 20:00. Na obiektach przy ulicy Kościuszki będą czekać między innymi przeróżne wykłady, pokazy, eksperymenty, ale też gry i zabawy edukacyjne. Nie zabraknie też zajęć sportowych i rekreacyjnych.

Mówi Tomasz Zacłona z ANS w Nowym Sączu

O tym że uczenie się może być przyjemne, łatwe i co najważniejsze ciekawe będą też przekonywać studenci oraz wykładowcy nowosądeckiej Wyższej Szkoły Biznesu, która na Noc Naukowców zaprasza od godziny 19:30 aż do północy.

Tego wieczoru, główny budynek WSB-NLU przy ulicy Zielonej 27 zamieni się w wielkie laboratorium. Uczestnicy będą mieli okazję do zapoznania się z fascynującym światem nauki i eksperymentów. W programie liczne atrakcje dla starszych i młodszych.  Będzie też strefa gier.  

Mówi Sebastian Łatka z WSB

Czy rozpoznasz miejsce na świecie po jednej fotografii?

Pytanie 1 z 10
Jak nazywa się ten wodospad?
Niagara

Małopolska Noc Naukowców startuje już dziś,  29 września w  10 miastach w naszym regionie. Między innymi w Krakowie, Tarnowie i Nowym Sączu, ale nie tylko.

Mówi Józef Gawron wicemarszałek województwa małopolskiego

W sumie różne wydarzenia edukacyjne zaplanowano w prawie 100 lokalizacjach. To nie tylko uczelnie wyższe, ale też biblioteki, muzea, firmy i inne instytucje na terenie całego województwa Małopolskiego. Takie jak Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa czy Opera Krakowska.  Szczegóły są na www.nocnaukowcow.pl

W 2022 roku w Małopolskiej Nocy Naukowców wzięło udział ponad 50 tysięcy osób. Tym razem będzie to już 17 takie wydarzenie.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Źródło: Tej nocy warto nie przespać. Dziś wieczorem małopolska zamieni się w gigantyczne laboratorium