Teatr Nowy podsumował 2021 rok. Było mniej widzów

2022-01-03 15:39 MR
Teatr Nowy w Nowym Sączu
Autor: Teatr Nowy, materiały prasowe Teatr Nowy w Nowym Sączu

To nie był łatwy rok dla branży kulturalnej z Nowego Sącza. W 2021 przez kilka tygodni teatry i kina były zamknięte. Później, żeby można było z nich korzystać, musiały ograniczyć liczbę widzów. Mimo to chętnych na seanse filmowe czy spektakle teatralne nie brakowało.

Udało się przygotować dwa nowe spektakle

Za nimi bardzo trudny rok. Mowa o branży kulturalnej z Nowego Sącza. Kina i teatry z powodu pandemii były przez kilka tygodni zamknięte. Później, kiedy je otwarto, ograniczały liczbę widzów. Teatr Nowy z Nowego Sącza mimo pandemii przygotował dwa nowe spektakle. Stali goście teatrów, mimo ograniczeń nie odzwyczaili się od sztuki, choć było ich mniej niż w poprzednich latach.

Tak wygląda Teatr Kameralny w Bydgoszczy

Nie był to łatwy rok. Wykorzystaliśmy ten czas zamknięcia na przygotowanie dwóch nowych spektakli. Na pewno nie odwiedzały nas takie tłumy jak w poprzednich latach. Kiedy była informacja o premierze, to widzowie zapełniali całą salę, teraz ze względu na ograniczenia było ich mniej. Mamy nadzieje, że ten 2022 będzie lepszy dla nas wszystkich, dla całej branży kulturalnej – mówi Wioletta Pomietło z Teatru Nowego w Nowym Sączu.

Sonda
Czy lubisz chodzić do teatru?

W 2021 były dwie duże imprezy teatralne na Sądecczyźnie

Tu warto dodać, że w Nowym Sączu, mimo ograniczeń związanych z pandemią w 2021 roku udało się zorganizować Sądecką Jesień Kulturalną, podczas której wystawiono kilkanaście spektakli w Miejskim Ośrodku Kultury i kilka koncertów w Parku Strzeleckim. Drugim dużym wydarzeniem był Jesienny Festiwal Teatralny w Starym Sączu, który również zgromadził tłumy na widowni starosądeckiego Sokoła. Niestety w tym roku bilety na koncerty i spektakle, a także seanse kinowe mogą być droższe niż rok temu. Może to być spowodowane podwyżkami prądu i gazu.

Źródło: Teatr Nowy podsumował 2021 rok. Widzów było mniej