biletomat w Sokole

i

Autor: Michał Rejduch Biletomat w nowosądeckim Sokole

Tajemnicze urządzenie stanęło w nowosądeckim Sokole. Co to takiego?

2022-02-03 8:09

Samemu można wybrać sobie miejsce, zapłacić kartą i co najważniejsze ominąć kolejkę do kasy. Małopolskie Centrum Kultury poszło z duchem czasu i zamontowało przy wejściu biletomat. Urządzenie sprzeda nam bilet do kina, czy na koncert.

Pierwszy taki biletomat w Nowym Sączu

Nie tylko w kasie, ale też w specjalnym automacie można teraz kupić bilety na wydarzenia kulturalne, które organizuje Małopolskie Centrum Kultury Sokół w Nowym Sączu. Biletomat ustawiono przy głównym wejściu do nowosądeckiego Sokoła. Dzięki temu osoby, które chcą kupić bilet, nie muszą korzystać z tradycyjnej  kasy. Obok znajduje się również stanowisko do dezynfekcji rąk. To pierwsze takie urządzenie w instytucji kultury na terenie Nowego Sącza.

Świąteczne iluminacje w Muszynie

Bardzo szybko i wygodnie można, kupić bilet. To jest taka forma sprzedaży adresowana do osób, które płaca kartą. Korzystając z biletomatu, można sobie wybrać miejsce, można też przejrzeć bieżący repertuar. To jest pomysł, który zrodził się w trakcie pandemii – wyjaśnia Andrzej Zarych, dyrektor MCK Sokół w Nowym Sączu.

Sonda
Czy zapłaciłbyś prawie 4 tysiące złotych za bilet na koncert Adele?

Czy kasjerów w nowosądeckim Sokole zastąpią automaty?

Urządzenie doskonale się sprawdza i można z niego korzystać, nawet kiedy kasy są zamknięte. Jest ono bardzo proste w obsłudze. Działa podobnie do bankomatu. Na ekranie pojawiają się komunikaty, dzięki którym łatwo można kupić bilet. Podobne rozwiązania stosowane są również w sklepach, gdzie pojawiają się kasy samoobsługowe. Oczywiście osoby, które chcą kupić bilety na wydarzenia w tradycyjnej kasie, nadal mogą to robić w godzinach ich otwarcia. Bilety można też kupić przez internet.

Źródło: Takie urządzenie stanęło w nowosądeckim Sokole. Do czego służy?