Nauka

Szkoła im. Sybiraków ma wirtualne strzelnice. Jak działają? [FILM, ZDJĘCIA]

2023-06-09 12:00

W Zespole Szkół nr 2 im. Sybiraków od wielu lat działają klasy mundurowe. Uczniowie szkolą się w nich między innymi z techniki władania bonią. Szkoła od pewnego czasu ma nowe narzędzie do nauki, którego można użyć w zasadzie w każdym miejscu w budynku. To wirtualne strzelnice. Jak działają?

Nowy Sącz. Wirtualne strzelnice w ZS nr 2

To jedyne takie strzelnice w mieście. Wykorzystują one najnowszą technologię do nauki. Takimi nowinkami może pochwalić się Zespół Szkół numer 2 w Nowym Sączu, który ma cztery wirtualne strzelnice. Są one bezpieczne, bo zamiast amunicji używany jest laser i mogą być rozstawione wszędzie, nawet na szkolnym korytarzu. Co więcej. Nie trzeba kupować amunicji.

Wirtualnta strzelnica w Nowym Sączu

Broń jest wyposażona w laser. W momencie, kiedy strzelający ściąga język spustowy, pada strzał w postaci wiązki laserowej, która trafia w ekran, na którym jest wyświetlona tarcza. Wirtualne strzelnice służą do przygotowania naszej młodzieży do strzelania normalnego bojowego. Taka strzelnica nie zastępuje w stu procentach strzelnicy prawdziwej, ale jest bardzo dobrym narzędziem do przygotowania młodzieży pod kątem bezpiecznego posługiwania się bronią, zapoznania z tarczami, do jakich strzela się na tradycyjnych strzelnicach – mówi dyrektor Zespołu Szkół numer 2 w Nowym Sączu Sławomir Szczerkowski.

Zespół Szkół nr 2 z Nowego Sącza chce w najbliższym czasie wirtualne strzelnice wykorzystać na zajęciach z przedmiotu edukacja dla bezpieczeństwa dla innych szkół.

Źródło: Szkoła im. Sybiraków ma wirtualne strzelnice. Jak działają? [FILM, ZDJĘCIA]