Sześć firm chce budować obwodnicę Chełmca. GDDKiA sprawdza teraz złożone oferty

2021-08-06 14:25 DR
Sześć firm chce budować obwodnicę Chełmca.  GDDKiA sprawdza już przesłane oferty
Autor: Dariusz Ryś Sześć firm chce budować obwodnicę Chełmca. GDDKiA sprawdza już przesłane oferty

Wiadomo już ile firm powalczy o budowę obwodnicy Chełmca. Do przetargu, który ogłosiła Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wpłynęło 6 ofert.

Najtańsza oferta wynosi 49 689 535,74 złotych, a najdroższa 64 975 638,21 złotych. GDDKIA na budowę obwodnicy Chełmca chce przeznaczyć 56 818 509,19 złotych.

Teraz komisja przetargowa zbada i oceni oferty przygotowane od wykonawców, następnie wybierze najkorzystniejszą ofertę. Czas uzależniony jest od jakości złożonych dokumentów. Po uprawomocnieniu się wyboru będzie można podpisać umowę.

Posłuchaj zastępcy dyrektora GDDKiA w Krakowie Roberta Jakubiaka

Firma, która wygra na budowę będzie miała 12 miesięcy od daty podpisania umowy. Do tego czasu nie będzie wliczony okres zimowy, który trwa od 1 grudnia do 31 marca.

Wykonawca będzie musiał między innymi wybudować około 1,5 kilometrowy odcinek drogi razem z obiektami inżynierskimi. Będą to dwa mosty i dwa wiadukty. Wykonawca będzie też musiał przebudować wloty do dwóch rond, a także zbudować chodniki oraz ekrany akustyczne.

QUIZ. Zwierzę czy roślina? 10 szybkich pytań, sprawdź swój wynik!

Pytanie 1 z 10
Epipremnum złociste

Nowa obwodnica ma poprawić bezpieczeństwo kierowców i pieszych, przejąć ruch tranzytowy z dotychczasowej drogi krajowej numer 28 oraz uzupełnić obwodnicę Nowego Sącza, łącząc wybudowane odcinki obwodnicy północnej oraz nowej drogi powiatowej w kierunku Starego Sącza. Finał prac planuje się do 2023.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Sześć firm chce budować obwodnicę Chełmca. GDDKiA sprawdza teraz złożone oferty