Święto podróżników w Starym Sączu. Festiwal „Bonaventura” już w ten weekend

2023-03-31 11:00 MR
Prelekcja na Festiwalu Bonaventura w 2022 roku
Autor: Michał Rejduch Prelekcja na Festiwalu Bonaventura w 2022 roku

Będą pokazy zdjęć i filmów z różnych kontynentów, z ciekawych krajów, ale też miejsc, gdzie dotarli nieliczni. W ten weekend w Starym Sączu odbędzie się Festiwal Podróży i Przygody Bonaventura, który organizuje Centrum Kultury i Sztuki w Starym Sączu. Na widzów czeka ponad 10 ciekawych prelekcji, filmy oraz koncert.

Stary Sącz. Festiwal Bonawentura po raz 11

Festiwal został podzielony na 5 bloków. Organizatorzy w tym roku przewidzieli 11 pokazów podróżniczych biorących udział w plebiscycie publiczności o nagrodę za najlepszy pokaz Festiwalu Bonawentura. Razem z tegorocznymi prelegentami, którymi będą m.in. : Magdalena Konik, Kaja Cyganik, Małgorzata Kluch, Zdzich Rabenda, Marcin Korzonek, Piotr Wnuk. Małgorzata Lebda, Karolina Kania, Dagmara i Leszek Jurkowscy, Wiktoria Kotwicka i Karolina Ośka odwiedzimy w tym roku m.in.: Gruzje, Kanadę, Chiny, Chile, Laos, Nową Kaledonię i zachwycającą wyspę Sokotrę leżącą na Oceanie Indyjskim niedaleko wejścia do Zatoki Adeńskiej.

Festiwal gier w Nowym Sączu

Zamieszkamy w jaskini na Teneryfie oraz przebiegniemy serie 25 maratonów wzdłuż Wisły. Będziemy wjeżdżać rowerem na szczyt wulkanu, podróżować konno i na wielbłądach. Odtworzymy podróż ojca po Ameryce Południowej z końcówki XX w. Będziemy pokonywać najtrudniejsze i najpiękniejsze drogi wspinaczkowe w amerykańskim parku Yosemite. A przede wszystkim opowiadać i słuchać opowieści o świecie – mówi dyrektor Centrum Kultury i Sztuki w Starym Sączu Wojciech Knapik.

Festiwal Bonaventura. Będą goście specjalni

Gośćmi specjalnymi w tym roku będą Barbara Prymakowska nazywana często najszybszą babcią świata oraz szeroko znany podróżnik i autor bestsellerowych książek reporterskich Tomasz Michniewicz. Wielką atrakcją tegorocznej Bonawentury będą starannie wyselekcjonowane filmy górskie i eksploratorskie, nagradzane na wielu festiwalach. Filmom będzie poświęcony osobny blok filmowy D, który rozpocznie się w niedzielne przedpołudnie, ale krótkie filmy zostaną włączone do wszystkich pozostałych bloków. W ten sposób podczas festiwalu zobaczymy aż 9-ieć dokumentów: House of the Gods, Śniła mi się połonina, Spectre, Carpatii Romanesti, Climbing Iran i 4 krótkie filmy wspinaczkowe ze sławnego cyklu Reel Rock 16. Na zakończenie Festiwalu odbędzie się koncert muzyki fado w wykonaniu Portugalczyka Joao de Soussy. Szczegółowy program znajduje się TUTAJ

Źródło: Święto podróżników w Starym Sączu. Festiwal „Bonaventura” już w ten weekend