Studniówka

i

Autor: www.pixabay.com Czy w 2022 roku odbędą się studniówki?

Studniówki 2022 w Nowym Sączu. Czy pandemia pokrzyżuje plany maturzystów?

2021-11-25 8:43

Tym tematem maturzyści z Nowego Sącza żyją od wielu tygodni. Sporo z nich zadaje sobie pytanie – czy w 2022 roku uda się zorganizować studniówkę? Na początku tego roku takie bale zostały odwołane. Co będzie w 2022 i jak do tego podchodzą maturzyści z Nowego Sącza?

Przygotowania do studniówek ruszyły już dawno temu

Studniówka to tradycyjny bal maturzystów, organizowany mniej więcej na sto dni przed egzaminem dojrzałości. Wiele osób przygotowuje się do niego nawet kilka miesięcy. Na przykład panie na studniówkę wielokrotnie zamawiają szytą na tę okazję suknię. Co będzie w 2022 roku ze studniówkami? Tego na razie nie wiadomo. Wszystko zależy od rozwoju pandemii koronawirusa i tego, jakie ewentualnie ograniczenia może nałożyć na nas rząd. W Nowym Sączu w wielu szkołach trwają przygotowania do studniówek. Maturzyści liczą na to, że mimo wszystko uda się zorganizować bale.

Zimowe czy całoroczne? Jakie opony wybrać? [TEST ZIMÓWEK] | ESKA XD - Prosto z salonu #36
POSŁUCHAJ: O studniówkach mówią uczniowe ZS nr 1 oraz dyrektor Barbara Świętoń

O organizacji studniówek uczniowie myślą już w pierwszej klasie

Przygotowania do studniówek zazwyczaj zaczynają się już, kiedy uczniowie są w pierwszej klasie. Wtedy wpłacane są pierwsze zaliczki na rezerwację sal. Tu warto dodać, że organizacją studniówki zajmują się uczniowie i ich rodzice. Na razie przygotowania nabrały tempa. Pewne jest, że na studniówkę w 2022 roku maturzyści wydadzą więcej pieniędzy w porównaniu do tych, organizowanych w poprzednich latach. Wraz ze wzrostem inflacji drożeje wynajem sal, usługi krawieckie czy fryzjerskie. Maturzyści jednak obawiają się najgorszego – że rząd wprowadzi takie ograniczenia, które nie pozwolą im na zorganizowanie balu.

Źródło: Studniówki 2022 w Nowym Sączu. Czy pandemia pokrzyżuje plany maturzystów?