Strzelali, jeździli rosomakiem i pływali łodzią. Sądeczanie wrócili ze Zlotu Klas Mundurowych

2021-08-25 14:00 MR
Sądeccy Strzelcy na Centralnym Zlocie Klas Mundurowych
Autor: Sławomir Szczerkowski Sądeccy Strzelcy na Centralnym Zlocie Klas Mundurowych

Sądeccy Strzelcy już po raz kolejny uczestniczyli w Centralnym Zlocie Klas Mundurowych. Tegoroczna impreza odbyła się w na poligonie w Wędrzynie w województwie lubuskim. Młodzi Strzelcy spędzili tam tydzień, a do Nowego Sącza wrócili z pucharami i nagrodami.

Już po raz piąty pojechali na Centralny Zlot Klas Mundurowych i wrócili z nim z nagrodami i pucharami. Mowa o Strzelcach z Nowego Sącza, którzy reprezentowali nasze województwo na poligonie w Wędrzynie. Młodzi mundurowi zmierzyli się z kilkoma konkurencjami, w których nie mieli sobie równych.

Strzelcy z Nowego Sącza odebrali berety

Był konkurs historyczny dla uczniów, w którym Nowy Sącz osiągnął po raz kolejny sukces. Było strzelanie z karabinka, które wygraliśmy. Również zwyciężyliśmy w konkurencji, w której trzeba było pokonać przeszkodę wodną na łodzi saperskiej, czy pokonanie napalmowego toru przeszkód – wymienia Sławomir Szczerkowski, dyrektor Zespołu Szkół numer 2 i komendant sądeckiego „Strzelca”.

Sonda
Czy Polska awansuje na Mistrzostwa Świata Katar 2022?

W tym roku w Centralnym Zlocie Klas Mundurowych uczestniczyło 17 najlepszych szkół z całej Polski. Z Nowego Sącza pojechało 20 reprezentantów.

Źródło: Strzelali, jeździli rosomakiem i pływali łodzią. Sądeczanie wrócili ze Zlotu Klas Mundurowych