Stary Sącz zadba o pszczoły. W gminie powstaje specjalna miododajna łąka!

2021-06-22 17:00 DR
Mieszkańcy Starego Sącza zasiali mioddajne łąki
Autor: Darek Ryś Mieszkańcy Starego Sącza zasiali mioddajne łąki

Coraz lepsze warunki do życia mają pszczoły w Małopolsce. To dzięki specjalnym łąkom, które są tworzone w całym regionie. Tylko w tym roku takich miejsc powstanie co najmniej kilkanaście.

Łąki są zasiewane odpowiednią mieszanką miododajnych roślin, które przyciągają pszczoły. Jedną z takich łąk będzie mogła pochwalić się między innymi gmina Stary Sącz.

Starosądecka łąka przyjazna dla pszczół ma około 2 hektarów powierzchni. Do wielkiej akcji zasiewania terenu miododajnymi roślinami przyłączyli się mieszkańcy oraz uczniowie starosądeckich szkół.

Gmina Stary Sącz przyłączyła się do tej akcji, bo z pszczelarstwem jesteśmy związani od dawna. To właśnie mieszkańcy okolicznych miejscowości, Rytra, Barcic, Przysietnicy czy Moszczenicy już na królewskie stoły produkowali miody - mówi Kazimierz Gizicki zastępca burmistrza Starego Sącza.

Mówi Łukasz Salwarowski ze stowarzyszenia Manko oraz zastępca burmistrza Starego Sącza Kazimierz Gizicki

W sumie w drugiej edycji projektu "Małopolska Przyjazna Pszczołom" powstanie około 16 hektarów miododajnych łąk.  Takie tereny będą zasiane w 10 małopolskich gminach.

"Więcej niż jedno zwierzę". Największe wpadki w "Familiadzie" [QUIZ]

Pytanie 1 z 10
Jaka odpowiedź padła, gdy Karol Strasburger powiedział: "Więcej niż jedno zwierzę to..."?

Pierwsze łąki przyjazne pszczołom w Małopolsce pojawiły się w 2020 roku. Też było ich około 16. Między innymi w okolicach Krakwa, ale nie tylko.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Źródło: Stary Sącz zadba o pszczoły. W gminie powstaje specjalna miododajna łąka!