Sprawdzili 112 pojazdów i wypisali ponad 80 mandatów. Policja znowu w akcji!

2021-07-26 16:11 DR
Kolejna akcja sądeckiej drogówki wymierzona w piratów drogowych
Autor: KMP Nowy Sącz Kolejna akcja sądeckiej drogówki wymierzona w piratów drogowych

Ponad sto sprawdzonych samochodów, 107 wykroczeń i 86 mandatów. Tak w liczbach wygląda weekendowa akcja, którą na drogach miasta i regionu przeprowadzili policjanci z Nowego Sącza.

W czasie tych działań, które prowadzono głównie w godzinach wieczorno-nocnych policjanci wzięli pod lupę między innymi kierowców poruszających się po obwodnicach Nowego i Starego Sącza, ale też kontrolowali kierowców na wielkopowierzchniowych parkingach.

W czasie działań funkcjonariusze ujawnili 107 wykroczeń i wystawili 86 mandatów za popełnione wykroczenia w ruchu drogowym. Głównie za przekroczenie dozwolonej prędkości, nieprawidłowe manewry, zły stan techniczny pojazdu czy brak zapiętych pasów bezpieczeństwa lub rozmowę przez telefon w trakcie prowadzenia pojazdu. Policjanci zatrzymali również 7 dowodów rejestracyjnych w głównej mierze za zły stan techniczny. W jednym przypadku z uwagi na przekroczenie dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h zatrzymali kierującemu prawo jazdy - mówi Justyna Basiaga z policji w Nowym Sączu.

Działania sądeckiej drogówki miały na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach Sądecczyzny poprzez ograniczenie liczby zdarzeń drogowych oraz zmniejszenie poczucia bezkarności wśród kierowców łamiących przepisy ruchu drogowego.

Sonda
Gdzie najbardziej lubisz spędzać wakacje?

Policja ostrzega,  że takie działania będą powtarzane przez sądeckich policjantów cyklicznie.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Sprawdzili 112 pojazdów i wypisali ponad 80 mandatów. Policja znowu w akcji!