Sprawdź kto i czym wiezie Twoje dziecko na letni wypoczynek!

2021-07-15 16:15 DR
Trwają kontrole turystycznych autokarów
Autor: ITD Trwają kontrole turystycznych autokarów

Specjalne punkty do kontroli turystycznych autobusów działają w Małopolsce. W sumie w całym regionie takich miejsc jest kilkanaście. Między innymi w Krakowie, Tarnowie, Nowym Sączu, ale też w Bochni, Brzesku, Nowym Targu czy Zakopanem.

W takich punkach mundurowi sprawdzają stan techniczny autokaru, wyposażenie pojazdu, ale też dokumenty i trzeźwość kierowcy.

Policjanci przypominają, że o taką kontrolę może poprosić organizator letniego wypoczynku, ale też sami rodzice. Ważne, żeby zrobić to kilka dni przed wyjazdem autokaru w trasę, bo w czasie wakacji zgłoszeń jest bardzo dużo.

W Nowym Sączu zgłoszenia przyjmuje sekretariat Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji pod numerem telefonu 47 833 42 61. Trzeba podać dokładną datę i czas planowanego wyjazdu, nazwę przewoźnika i numer rejestracyjny autokaru, a także dane zgłaszającego wraz z numerem telefonu kontaktowego - mówi Justyna Basiaga z policji w Nowym Sączu.

Mówi Justyna Basiaga z policji w Nowym Sączu

Autokar, którym nasze dziecko jedzie na kolonie możemy też sprawdzić na www.bezpiecznyautobus.gov.pl. Tam znajdziemy podstawowe informacje na temat autobusu. Między innymi dane o badaniu technicznym, dane techniczne oraz informacje o polisie OC.

Quiz. Owoc czy warzywo? Dzieci znają odpowiedzi!

Pytanie 1 z 10
Papryka to:

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Sprawdź kto i czym wiezie Twoje dziecko na letni wypoczynek!