Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu zaprasza na spacer historyczny

i

Autor: Michał Rejduch Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu zaprasza na spacer historyczny

Spacer historyczny po Nowym Sączu. Nowa propozycja muzeum

2021-12-06 8:19

To nowość w ofercie Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu. Od kilku tygodni można spotkać grupy, ale też turystów indywidualnych, których przewodnicy oprowadzają po Nowym Sączu. W trakcie spaceru można dowiedzieć się wielu ciekawostek.

Idealny pomysł na czas pandemii

Na historyczny spacer po mieście można wybrać się w Nowym Sączu. Na takie wycieczki zaprasza Muzeum Okręgowe. Spacer zaczyna się na ulicy Jagiellońskiej, a kończy się w Rynku, w Galerii Marii Ritter. Na trasie znalazły się różne miejsca związane z historią Nowego Sącza. Takie jak pomnik Mickiewicza, dąb wolności, czy pomnik Władysława Jagiełły.

Andrzej Lis oddał setny litr krwi

Jest to takie trochę inne spotkanie z historią Nowego Sącza. Cały spacer zaczyna się w budynku głównym Muzeum przy ul. jagiellońskiej, gdzie zwiedzamy z turystami ekspozycję stałą, potem idziemy spacerem do Rynku, zatrzymując się w kilku miejscach, znajdujących się na trasie. Są to miejsca charakterystyczne dla miasta, często, koło których przechodzimy codziennie, a nie zwracamy na nie uwagi. Opowiadamy ich historię, ale też historię Nowego Sącza. Spacer kończymy w Galerii Marii Ritter w Rynku – wyjaśnia przewodnik Jakub Antoniak.

Sonda
Czy lubisz weekendowe spacery w rodzinnym gronie?

Będą kolejne trasy?

Na razie muzeum wyznaczyło jedną trasę. Jej przejście zajmuje mniej więcej dwie godziny. Czas zależy od ilości pytań uczestników spaceru. Muzealnicy nie ukrywają, że tego typu zwiedzanie Nowego Sącza cieszy się sporym zainteresowaniem, głównie grup zorganizowanych. Być może, w przyszłości uda się wytyczyć kolejną trasę po Nowym Sączu.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Posłuchaj motomikołajów, mieszkańców Nowego Sącza i prezydenta miasta.
Źródło: Spacer historyczny po Nowym Sączu. Nowa propozycja muzeum