Skutki wichury widać już na Sądecczyźnie.  Wiatr łamie drzewa  i zrywa linie energetyczne

i

Autor: Starostwo powiatowe w Nowym Sączu Skutki wichury widać już na Sądecczyźnie. Wiatr łamie drzewa i zrywa linie energetyczne

Skutki wichury widać już na Sądecczyźnie. Wiatr łamie drzewa i zrywa linie energetyczne

2022-02-17 12:26

Połamane drzewa i zerwane linie energetyczne. Takie są skutki silnego wiatru, który wieje na Sądecczyźnie. Strażacy w regionie interweniowali już kilkadziesiąt razy.

Do tej pory strażacy najczęściej wyjeżdżali do połamanych drzew. Takie zdarzenia zanotowano między innymi w gminie Łącko, Gródek nad Dunajcem, Łososina Dolna, Podegrodzie, Korzenna, Stary Sącz.

W gminie Gródek nad Dunajcem wiatr wyrzucił huśtawkę na linie energetyczne, a w gminach Podegrodzie i Stary Sącz wiatr uszkodził dach na budynkach mieszkalnych. Natomiast w gminie Łososina Dolna drzewo uszkodziło ogrodzenie plebanii.

Na terenie powiatu nowosądeckiego są też przerwy w dostawie energii. Między innymi w gminie Chełmiec, Stary Sącz czy w gminie Łabowa. Energetycy cały czas pracują w terenie.

Mówi Ryszard Wąsowicz kierownik Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Nowym Sączu

QUIZ: co oznaczają te polskie słowa?

Pytanie 1 z 10
Co znaczy "Ladaco"?
Słowa

Z danych państwowej straży pożarnej wynika, że w całej Małopolsce wiatr uszkodził 112 dachów, a 14 pokryć dachowych zostało całkowicie zerwanych. Od północy strażacy w całym regionie interweniowali prawie 500 razy.

Najczęściej w Krakowie i powiecie krakowskim, gdzie zanotowano 82 wyjazdy związane z pogodą. Na kolejnym miejscu jest powiat limanowski, gdzie takich interwencji zanotowano 65.

Wojewoda małopolski zapewnia, że osoby najbardziej poszkodowane będą mogły liczyć na pomoc.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Źródło: Wiatr łamał drzewa, zrywał linie energetyczne i niszczył dachy. Małopolska po wichurach