Skuterem uciekał przed policjantami. Nie miał prawa jazy. Miał narkotyki!

2021-11-04 12:00 DR
Młody pirat drogowy w rękach policjantów z Nowego Sącza
Autor: KMP Nowy Sącz Młody pirat drogowy w rękach policjantów z Nowego Sącza

Młody mieszkaniec gminy Piwniczna – Zdrój zwrócił uwagę policjantów, bo jechał skuterem niedopuszczonym do ruchu. Pojazd nie miał tablic rejestracyjnych. Kiedy policjanci próbowali go zatrzymać, skuter gwałtownie ruszył i odjechał.

Mimo wyraźnych sygnałów świetlnych i dźwiękowych kierowca nie reagował na polecenia policjantów. Pościg trwał w sumie kilka minut.

Najpierw chłopak jechał w kierunku centrum, potem nagle zawrócił, przejechał pod prąd przez teren stacji paliw i pojechał w stronę Rytra. Kiedy kierujący zjechał z jezdni stracił równowagę, pojazd otarł się o barierę energochłonną, a następnie przewrócił się. Na tym pościg jednak się nie skończył, bo kierujący i jego pasażer zaczęli uciekać pieszo, ale bardzo szybko zostali zatrzymani przez policjantów – mówi Aneta Izworska z policji w Nowym Sączu.

Po wylegitymowaniu okazało się, że kierujący skuterem to 18-letni mieszkaniec gminy Piwniczna-Zdrój. Mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, a skuter którym się poruszał nie był zarejestrowany ani ubezpieczony.

Dodatkowo funkcjonariusze podczas przeszukania odzieży 18-latka znaleźli słoik z brunatnym suszem roślinnym. Badanie trzeźwości wykazało, że 18-latek nie ma w organizmie alkoholu, ale w szpitalu od mężczyzny została pobrana krew do dalszych badań.

QUIZ. Pytania za gwarantowany 1000 zł w "Milionerach"! Sprawdź, czy byś sobie poradził!

Pytanie 1 z 10
Czym biblijny Adam "zapłacił" za towarzyszkę życia?

Mężczyzna już usłyszał zarzuty posiadania narkotyków oraz niezatrzymania się do kontroli drogowej, a dodatkowo odpowie za kierowanie bez uprawnień pojazdem niedopuszczonym do ruchu, spowodowanie kolizji i inne wykroczenia drogowe, których dopuścił się podczas ucieczki. Grozi mu nawet do 5 lat więzienia.

Problemy ma też pasażer, z którym podróżował, bo odpowie za jazdę bez kasku ochronnego oraz niestosowanie się do poleceń wydawanych przez policjantów -  dodaje Aneta Izworska

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Skuterem uciekał przed policjantami. Nie miał prawa jazdy. Miał narkotyki!