Ruszył remont powiatowej trasy Powrożnik - Tylicz

i

Autor: Starostwo Powitowe w Nowym Sączu Ruszył remont powiatowej trasy Powrożnik - Tylicz

Siedem mostów do remontu! Trwają prace na powiatowej trasie Powroźnik – Tylicz

2021-08-31 15:51

Są nowe dobre wiadomości dla kierowców z regionu sądeckiego. Kolejna droga powiatowa doczeka się remontu. Tym razem fachowcy zabrali się za trasę Powroźnik – Tylicz.

W sumie do przebudowy wybrano ponad 7 kilometrowy odcinek tej drogi, a także kilka mostów. Prace już trwają. Finał planuje się na pierwszą połowę przyszłego roku.

Prace rozpoczęły się od strony Powroźnika, gzie widać już nowy asfalt. W przyszłym roku na tej trasie remontu doczeka się aż siedem mostów. W miejscowościach Powroźnik i Wojkowa w gminie Muszyna oraz w Tyliczu w gminie Krynica Zdrój - mówi starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski.

Mówi starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski
Sonda
Czy powinno się wprowadzać obostrzenia tylko dla niezaszczepionych?

Przebudowa drogi Powroźnik – Tylicz w regionie sądeckim ma kosztować ponad 10 milionów złotych. Połowę powiat dostał z Rządowego Funduszy Rozwoju Dróg.

Dzięki tej inwestycji znacznie poprawi się bezpieczeństwo mieszkańców Krynicy i turystów, bo część samochodów będzie mogło ominąć centrum uzdrowiska - dodaje starosta Kwiatkowski.

Jeżeli wszystko pójdzie dobrze, to remonty na trasie Powroźnik – Tylicz zakończą się w pierwszej połowie przyszłego roku.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Siedem mostów do remontu! Trwają prace na powiatowej trasie Powroźnik – Tylicz