Saperzy znowu w akcji. Z budowy wywieziono aż 17 skorodowanych niewybuchów!

2021-06-14 16:10 DR
Kolejne newybuchy w okolicach Starego Sącza. Tym razem kilkanaście!
Autor: KMP Nowy Sącz Kolejne newybuchy w okolicach Starego Sącza. Tym razem kilkanaście!

Kolejne niewybuchy z czasów wojennych znaleziono w regonie sądeckim. Tym razem aż 17. Pociski przy okazji prac ziemnych wykryto w Gołkowicach Dolnych w gminie Stary Sącz.

Najpierw natrafiono na 3 pociski artyleryjskie, a gdy na miejsce przyjechali wojskowi saperzy, okazało się, że niewybuchów z czasów II wojny światowej jest znacznie więcej, bo aż 17.

Trzy skorodowane pociski znaleziono podczas prac ziemnych przy budowie domu jednorodzinnego. Na miejsce natychmiast skierowano policjantów z grupy rozpoznania minersko -pirotechnicznego z Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu, którzy potwierdzili, że są to pociski artyleryjskie o długości około 50 centymetrów, prawdopodobnie z czasów II wojny światowej. Kolejne pociski odkryli już saperzy, których wezwano na miejsce – mówi Justyna Basiaga z policji w Nowym Sączu.

Niebezpieczne pozostałości po wojnie zostały zabezpieczone w specjalistycznym pojeździe pirotechnicznym i przetransportowane na poligon, gdzie pociski zdetonowano.

Sonda
Obawiasz się o swoje zdrowie i sytuację epidemiologiczną w Polsce?

Policja przypomina, że w przypadku znalezienia niewypału należy natychmiast powiadomić policję, ponieważ jakiekolwiek manipulowanie przy pocisku grozi jego detonacją, a co za tym idzie uszkodzeniem ciała a nawet śmiercią dla osoby przebywającej w jego pobliżu.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Źródło: Saperzy znowu w akcji. Z budowy wywieziono aż 17 skorodowanych niewybuchów!