Zbiórka pieniędzy dla Sylwii

i

Autor: zrzutka.pl/bas9mv Małgorzata z Nowego Sacza zorganizowała zbiórkę pieniędzy dla swojej kolezanki Sylwii

Sądeczanka pomaga swojej chorej na raka koleżance. Do zbiórki może dorzucić się każdy

2021-08-17 13:00

Solidarność kobiet chorujących na raka piersi nie zna granic. Panie nie tylko wzajemnie się wspierają w trudnych chwilach, ale też organizują zbiórkę pieniędzy dla swoich koleżanek. Tak zrobiła Małgorzata Kowalczyk z Nowego Sącza, która Sylwię poznała na szpitalnym oddziale.

Sama choruje na raka, mimo to postanowiła pomóc swojej koleżance. Mowa o Sądeczance Małgorzacie Kowalczyk, która zaangażowała się w akcję i zorganizowała internetową zbiórkę pieniędzy dla Sylwii z Krakowa. Panie poznały się na oddziale szpitalnym. Okazało się, że Sylwia choruje na szczególnie agresywną postać raka. Jest jednak lek, który może zatrzymać rozwój choroby. Niestety w Polsce nie jest on refundowany. Dlatego Małgorzata zdecydowała się pomóc koleżance i założyła internetową zbiórkę pieniędzy na lek ratujący jej życie. Potrzeba bardzo dużo pieniędzy.

Motornicza uratowała mewę

Nie potrafiłam po prostu stać i nic nie robić. W życiu tak po prostu jest, że nie przechodzimy obojętnie, tylko coś robimy, jeśli mamy narzędzia ku temu. Okazało się, że Sylwia potrzebuje leku, na który nie ma dla niej refundacji. Potrzebnych jest 190 tysięcy. Mamy już 30 procent tej kwoty. Czas na zebranie całości dajemy sobie do końca tego roku – mówi Małgorzata Kowalczyk, która koordynuje zbiórkę.

Informacje na temat zbiórki i pomocy dla Sylwii można znaleźć TUTAJ

"Więcej niż jedno zwierzę". Największe wpadki w "Familiadzie" [QUIZ]

Pytanie 1 z 10
Jaka odpowiedź padła, gdy Karol Strasburger powiedział: "Więcej niż jedno zwierzę to..."?

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Źródło: Sądeczanka pomaga swojej chorej na raka koleżance. Do zbiórki może dorzucić się każdy