Sądeczanie polubili Krajową Mapę Zagrożeń. Zgłoszeń jest bardzo dużo!

2022-02-03 15:24 DR
Przybywa zgłoszeń na Krajowej Mapie Zagrożeń
Autor: KMP Nowy Sącz Przybywa zgłoszeń na Krajowej Mapie Zagrożeń

Krajowa Mapa Zagrożeń coraz bardziej popularna. Na przykład mieszkańcy regionu sądeckiego w 2021 roku przy pomocy tego policyjnego portalu zgłosili ponad 3 tysiące różnych zagrożeń.

Policjanci zapewniają, że każdy taki sygnał był sprawdzany w terenie. W sumie w 2021 roku potwierdziło się 55 procent zgłoszeń, które na mapę nanieśli mieszkańcy miasta i regionu.

Najczęstszymi zagrożeniami, jakie w 2021 roku zaznaczali na mapie sądeczanie było przekraczanie dozwolonej prędkości, nieprawidłowe parkowanie oraz spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych. Z kolei do najczęściej potwierdzanych zgłoszeń w 2021 roku należało grupowanie się małoletnich, dzikie wysypiska śmieci oraz miejsce niebezpiecznej działalności rozrywkowej - mówi Aneta Izworska z policji w Nowym Sączu.

Krajową Mapę Zagrożeń policjanci uruchomili we wrześniu 2016 roku. Od tego czasu mieszkańcy Sądecczyzny przy jej pomoc zgłosili łącznie ponad 11 tysięcy zagrożeń.

Quiz. Czwartkowy test z geografii. Ekstremalnie trudny sprawdzian ze stolic. Nawet 7/15 będzie sukcesem!

Pytanie 1 z 15
Stolicą Kanady jest:

Policja przypomina, że mapa nie służy do zgłaszania pilnych interwencji. W takich przypadkach należy korzystać z numeru alarmowego 112.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Źródło: Sądeczanie polubili Krajową Mapę Zagrożeń. Zgłoszeń jest bardzo dużo!