Sądeckie Hospicjum zawsze może liczyć na pomoc! Parafia kolejowa też się dołożyła

2021-12-02 16:00 DR
Kolejny nowoczesny sprzęt medyczny i rehabilitacyjny trafił do Sądeckiego Hospicjum
Autor: Darek Rys Kolejny nowoczesny sprzęt medyczny i rehabilitacyjny trafił do Sądeckiego Hospicjum

Kolejny nowoczesny sprzęt medyczny i rehabilitacyjny trafił do Sądeckiego Hospicjum. Tym razem to prezenty od wiernych z parafii kolejowej w Nowym Sączu, którzy zorganizowali specjalną zbiórkę pieniędzy.

Na efekty długo nie trzeba było czekać, bo chętnych do pomagania było wielu. W sumie udało się zebrać 30 tysięcy złotych, które przeznaczono właśnie na zakup sprzętu dla Sądeckiego Hospicjum.

Dzięki tej pomocy Sądeckie Hospicjum wzbogaciło się między innymi o kardiomonitor, koncentratory tlenu dla pacjentów z niewydolnością oddechową, a także sprzęt do ćwiczeń ruchowych oraz specjalistyczne ssaki.

Posłuchaj materiału naszego reportera

Sądeckie Hospicjum powstało w 2012 roku. Do tej pory przyjęło już ponad półtora tysiąca osób. Do tego dochodzą jeszcze pacjenci, którzy korzystali z pomocy Hospicjum Domowego, których było około pół tysiąca.

QUIZ. Czwartkowy test z geografii. Toskania, Bawaria, inne. Gdzie w Europie leży ta kraina?

Pytanie 1 z 15
W jakim państwie leży kraina o nazwie Kraina?

Pod koniec października Sądeckie Hospicjum uruchomiło też kolejne skrzydło, w którym znalazło się miejsce dla około 30 pacjentów.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Źródło: Sądeckie Hospicjum zawsze może liczyć na pomoc! Parafia kolejowa też się dołożyła