Sądeccy kryminalni zatrzymali sprawcę rozboju. Najbliższe miesiące spędzi w areszcie

2021-07-20 12:14 MR
kajdanki na dłoniach
Autor: KMP Nowy Sącz Zdjęcie poglądowe

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu  zatrzymali 22-letniego sądeczanina podejrzanego o rozbój. Mężczyzna już usłyszał zarzuty i decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Za ten czyn grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w miniony piątek,  16 lipca w godzinach popołudniowych w Nowym Sączu. Jak wynika z ustaleń policjantów, do siedzącego na ławce w parku 18-latka podjechał na rowerze mężczyzna, który zapytał go, ile posiada przy sobie pieniędzy. Gdy 18-latek nie chciał odpowiedzieć, mężczyzna stał się agresywny i zaczął mu grozić, że go pobije. Młody mieszkaniec województwa śląskiego z obawy o swoje zdrowie i życie wyciągnął z portfela 600 złotych, które następnie sprawca wyrwał mu z ręki i odjechał. Pokrzywdzony, gdy tylko ochłonął udał się do sądeckiej komendy, gdzie o zdarzeniu powiadomił policjantów.

Raport z anteny 20.07, godz.10

Natychmiast po otrzymanym zgłoszeniu sądeccy kryminalni zaczęli działać. Ustalili przebieg zdarzenia i rysopis sprawcy, po czym przystąpili do przeszukiwania terenu. Już kilka godzin po zdarzeniu mężczyzna podejrzewany o ten czyn trafił w ręce sądeckich policjantów. W trakcie przeszukiwania ulic miasta, na osiedlu Kaduk, funkcjonariusze zauważyli młodego mężczyznę jadącego na rowerze, który odpowiadał rysopisowi sprawcy.

Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do komendy. Po nocy w policyjnej celi, w Prokuraturze Rejonowej w Nowym Sączu usłyszał zarzut dokonania rozboju. Natomiast 19 lipca br. 22-latek został doprowadzony do Sądu Rejonowego w Nowym Sączu, który zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące. Za popełnione przestępstwo, grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.

Quiz. Owoc czy warzywo? Dzieci znają odpowiedzi!

Pytanie 1 z 10
Papryka to:

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Źródło: Sądeccy kryminalni zatrzymali sprawcę rozboju. Najbliższe miesiące spędzi w areszcie