Są na drogach, na miejskich osiedlach, ale też nad wodą. Trwa policyjna akcja „Bezpieczne Wakacje”

2021-08-08 16:25 DR
Trwa policyjna akcja Bezpieczne Wakacje
Autor: KWP Kraków Trwa policyjna akcja "Bezpieczne Wakacje"

Działania pod hasłem „Bezpieczne Wakacje 2021” cały czas prowadzi małopolska policja. Ich celem jest zapewnienie bezpieczeństwa turystom, którzy wypoczywają na terenie województwa małopolskiego.

Jednym z zadań policjantów jest kontrola prawidłowości przewozu dzieci i młodzieży na letni wypoczynek. Policjanci przypominają, że turystyczny autokar można sprawdzić jeszcze przed wyjazdem w drogę. Podczas takiej kontroli sprawdzany jest stan trzeźwości kierującego, dokumenty uprawniające do wykonywania przewozu osób, stan techniczny pojazdu i jego obowiązkowe wyposażenie. Turystyczne autokary kontrolowane są także podczas podróży. Do tej pory małopolscy policjanci sprawdzili już ponad 330 autokarów, z czego co czwarty jeszcze przed wyjazdem w trasę.

Policjanci kontrolują nie tylko autokary, ale też samochody osobowe. Od początku wakacji małopolscy policjanci skontrolowali ogółem 49 866 pojazdów. Ujawniono 41 803 wykroczenia. Zatrzymano 544 prawa jazdy i 2272 dowody rejestracyjne, w tym 1058 za nieprawidłowy stan techniczny. W pierwszej połowie wakacji namierzono też 521 przypadków kierowania pojazdem przez osoby znajdujące się w stanie nietrzeźwości.

Sonda
Czy szczepienia na Covid powinny być obowiązkowe?

Od 25 czerwca do 31 lipca na terenie Małopolski doszło do 316 wypadków drogowych, w których zginęło 18 osób, a 356 zostało rannych. W grupie wiekowej dzieci do lat 14 nie odnotowano ofiar śmiertelnych, natomiast 33 osoby zostały ranne.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Są na drogach, na miejskich osiedlach, ale też nad wodą. Trwa policyjna akcja „Bezpieczne Wakacje”