Są kolorowe huśtawki, zamek i karuzele. Tak zmienił się plac zabaw przy ul. Kraszewskiego

2021-11-16 8:09 MR

Były zapowiadane od dawna i już się pojawiły. Najmłodsi mieszkańcy osiedla przy ulicy Kraszewskiego w Nowym Sączu mogą korzystać z nowych bezpiecznych urządzeń do zabawy, które Grodzka Spółdzielnia Mieszkaniowa zamontowała na tutejszym placu zabaw.

Nowe urządzenia do zabawy pojawiły się na placu zabaw przy ulicy Kraszewskiego w Nowym Sączu. To między innymi kolorowe karuzele, huśtawki, a nawet zamek z drabinkami i mostem linowym. Stare urządzenia zostały zdemontowane. Cześć z nich po remoncie jednak powróci na plac zabaw.

Nowa siłownia plenerowa w Nowym Sączu

Remont obiecany od dawna

Zmiany na placu zabaw przy ulicy Kraszewskiego były zapowiadane już kilka miesięcy temu. Nowe urządzenia miały się pojawić wiosną tego roku, jednak ze względu na pandemię i zamknięcie takich miejsc jak ogródki jordanowskie czy place zabaw montaż opóźnił się. Plac zabaw znajduje się przy bulwarze spacerowym nad rzeką Kamienicą. W zeszłym roku urząd miasta Nowego Sącza urządził tam plenerową siłownię. Zakup i montaż nowych urządzeń na placu zabaw kosztował Grodzką Spółdzielnię Mieszkaniową około 50 tysięcy złotych.

Źródło: Są kolorowe huśtawki, zamek i karuzele. Tak zmienił się plac zabaw przy ul. Kraszewskiego