Ruszyły posterunki policji wodnej. Mundurowych spotkamy nad małopolskimi jeziorami

2021-06-05 14:13 DR
Ruszyły posterunki policji wodnej. Mundurowych spotkamy nad małopolskimi jeziorami
Autor: KMP Nowy Sącz Ruszyły posterunki policji wodnej. Mundurowych spotkamy nad małopolskimi jeziorami

Nie tylko na drogach, ale też nad rzekami czy jeziorami spotkamy teraz policyjne patrole. W Małopolsce ruszyły właśnie sezonowe posterunki policji wodnej. W sumie jest ich kilka.

Oprócz pilnowania porządku na wodzie i brzegach, policjanci pojawiają się też w popularnych miejscach rekreacyjno – wypoczynkowych.

Policjanci zapobiegają zachowaniom, które mogą stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa osób, ale też reagują na wszelkie próby naruszania porządku publicznego na wodach. Jednostki pływające kontrolowane są pod kątem posiadania zdolności żeglugowych, niezbędnych uprawnień, wyposażenia ratowniczego i medycznego – informują policjanci z KWP w Krakowie.

Do końca wakacji policjanci będą między innymi nad jeziorem Czorsztyńskim, Dobczyckim, Mucharskim oraz Rożnowskim. Mundurowi będą tam dyżurować od godziny 8 do 20.

Ważne numery telefanów

Jezioro Czorsztyńskie: 723-694-983

Jezioro Dobczyckie: 723-694-984

Jezioro Mucharskie: 515-971-936

Jezioro Rożnowskie: 723-694-982

Sonda
Czy niedziele handlowe powinny wrócić?

Osoby, które wybierają się nad wodę w swoim telefonie komórkowym powinny też zapisać numer alarmowy WOPR-u. Sądeckie WOPR 691 609 999. Jest też ogólnopolski numer ratunkowy nad wodą to 601-100-100.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl 

Źródło: Ruszyły posterunki policji wodnej. Mundurowych spotkamy nad małopolskimi jeziorami