Stok narciarski stacji Master-Ski w Tyliczu

i

Autor: facebook Stacja Master-Ski Stok narciarski stacji Master-Ski w Tyliczu

Region sądecki

Ruszyło śnieżenie stoków narciarskich. W weekend sezon chce zacząć jedna ze stacji

2023-11-21 7:20

Jeżeli pogoda dopisze i temperatura nadal będzie utrzymywać się w okolicy zera, to są szanse, że w weekend ruszy pierwsza stacja narciarska w regionie sądeckim. Trwa właśnie śnieżenie stoków. Pozostałe stacje narciarskie w regionie sądeckim powoli szykują się do nadchodzącego sezonu.

Sezon narciarski 2023/24. Rusza pierwsza stacja na Sądecczyźnie

Ruszyło śnieżenie stoków narciarskich w regionie sądeckim. Otwarcie sezonu narciarskiego planuje w najbliższą sobotę jedna ze stacji w Tyliczu w powiecie nowosądeckim. Jeżeli uda się wyprodukować odpowiednią ilość śniegu na stoku, to jedna z tras ruszy tu 25 listopada. Rok temu udało się. Wtedy też była to pierwsza stacja, która ruszyła w regionie sądeckim.

Jak wybrać narty zjazdowe? Poradnik wideo

Rozpoczęliśmy w ostatnim tygodniu naśnieżanie stoku i liczymy na to, że uda nam się zgodnie z naszym założeniem wystartować 25 listopada. Na początek uruchomimy czteroosobową kolejkę z 700-metrową trasą na początek – mówi właściciel stacji w Tyliczu, Bartłomiej Miejski.

Swoje stoki również zaczęła śnieżyć Jaworzyna Krynicka. Tam sezon narciarski ruszy w połowie grudnia. Na początku na jednej z tras, potem im więcej śniegu pojawi się na stokach ruszą kolejne. Śnieżenie stoków trwa też na Podhalu. Między innymi w Zakopanem i Czarnej Górze.

Źródło: Ruszyło śnieżenie stoków narciarskich. W weekend sezon chce zacząć jedna ze stacji