Ruszyła budowa „Chatki psiego dziadka” w schronisku dla zwierząt w Nowym Sączu [ZDJĘCIA]

2023-06-07 7:56

Czworonożni seniorzy będą mogli schronić się tu latem przed upałem, a zimą przed mrozem. Udało się zebrać cześć pieniędzy na „Chatkę psiego dziadka”. Akcję prowadziło schronisko dla zwierząt w Nowym Sączu. Dzięki pomocy dobrych ludzi powstanie nie jedna chatka, a dwie.

Nowy Sącz. Powstaje "Chatka psiego dziadka"

W schronisku dla bezdomnych zwierząt w Nowym Sączu ruszyła budowa nietypowych domków. Będą to „Chatki psiego dziadka”. Pieniądze zbierano od kilku miesięcy zarówno w internetowej zbiórce, jak i podczas różnych akcji, które organizowało schronisko. Na razie udało się wykonać betonową wylewkę, na której postawione będą konstrukcje, które schronisko już kupiło. Domki mają być ocieplone. Pojawi się w nich również klimatyzacja, która pozwoli an schłodzenie wnętrza latem i dogrzanie go zimą.

Festiwal Roślin w Nowym Sączu

Problem starych psów, które u nas przebywają, jest bardzo duży. One trudno znoszą upały, źle reagują na mróz. Dlatego tez naszym pomysłem było stworzenie im takiego miejsca, gdzie będą mogły czuć się komfortowo i bezpiecznie o każdej porze roku – wyjaśnia kierownik schroniska Joanna Otto.

Chatka psiego dziadka. Zbiórka nadal trwa

Chatki psiego dziadka powstaną dzięki pieniądzom, które wpłacają mieszkańcy Nowego Sącza i regionu. Zbiórka nadal trwa, bo teraz trzeba kupić materiały wykończeniowe i klimatyzację, które w domkach będzie zamontowana. Do zbiórki można dorzucić się TUTAJ

Źródło: Ruszyła budowa „Chatki psiego dziadka” w schronisku dla zwierząt w Nowym Sączu [ZDJĘCIA]