O zbiórce poinformowano na konferencji prasowej

i

Autor: Michał Rejduch O zbiórce poinformowano na konferencji prasowej

Rusza zbiórka darów dla Ukrainy. Co można przynosić i gdzie?

2022-02-25 13:12

Organizacje i fundacje z Sądecczyzny szykują pomoc dla Ukraińców. Z konwojem darów dla naszych wschodnich sąsiadów chce pojechać Fundacja Bratnia Dusza i nowosądecki oddział Polskiego Czerwonego Krzyża. Zbiórka potrzebnych rzeczy już ruszyła. Jak można pomóc?

Potrzebne ubrania, pościele, środki czystości

Ruszyła zbiórka żywności i odzieży dla mieszkańców Ukrainy. W regionie sądeckim prowadzi ją Fundacja Bratnia Dusza i nowosądecki oddział PCK. Dary można przynosić między innymi do urzędów gmin w Muszynie, Rytrze, Starym Sączu czy starostwa powiatowego w Nowym Sączu. Na co dokładnie czekają organizatorzy?

Nowy Sącz solidarny z Ukrainą. Manifestacja na Rynku

Czekamy na żywność z długim terminem ważności, na środki czystości, ale prosimy, żeby one były w mniejszych opakowaniach. Prosimy o ręczniki, kołdry, śpiwory. Czekamy też na odzież. Tu warto zaznaczyć, że powinny to być rzeczy nowe, nieużywane — spodnie dresowe, ciepłe bluzy, bieliznę, skarpety, koce — wymienia Iwona Romaniak z fundacji Bratnia Dusza.

Sonda
Też masz bliskich na Ukrainie?

Gdzie można przynosić dary?

Równocześnie Małopolski Oddział Polskiego Czerwonego Krzyża prowadzi zbiórkę pieniędzy, za które kupi potrzebne rzeczy. Numer konta znajdziecie na www.pck.malopolska.pl KLIKNIJ. W akcję pomocy włączył się powiat nowosądecki oraz kilka gmin, między innymi Krynica, Muszyna, Rytro, Stary Sącz. Dary będzie można przynosić do urzędów, ale też szkół. Zbiórka ma być organizowana również w skalpach spożywczych na trenie wspomnianych miejscowości, ale też w Nowym Sączu. Staną w nich kosze, do których będzie można przekazywać dary. Kiedy pojadą w konwoju na Ukrainę, tego na razie nie wiadomo, ale organizatorzy akcji liczą, że uda się bardzo szybko.

Źródło: Rusza zbiórka darów dla Ukrainy. Co można przynosić i gdzie?