Rowerowy złodziej w rękach policji. Część łupu udało odzyskano!

2021-07-23 9:17 DR
Policjanci z Nowego Sącza zatrzymali rowerowego złodzieja
Autor: KMP Nowy Sącz Policjanci z Nowego Sącza zatrzymali rowerowego złodzieja

Policjanci z Nowego Sącza zatrzymali rowerowego złodzieja. Mundurowym udało się też odzyskać część skradzionych jednośladów. Kolejne rowery są poszukiwane.

Rowerowy złodziej wpadł po zgłoszeniu kradzieży roweru elektrycznego, którego wartość oszacowano na około 10 tysięcy złotych. Szybko okazało się jednak, że zatrzymany mężczyzna na swoim koncie ma więcej takich kradzieży.

Wszystko zaczęło się kilka dni temu, kiedy oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu otrzymał zgłoszenie o kradzieży roweru elektrycznego. Dzięki kamerom z okolicznego monitoringu policjantom szybko udało się ustalić wizerunek sprawcy. Następnie rysopis przekazano do wszystkich patroli pełniących służbę na terenie miasta oraz do policjantów zajmujących się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu. Złodzieja udało się namierzyć już po kilku godzinach. Podczas przeszukania mieszkania i piwnicy podejrzewanego sądeczanina policjanci odnaleźli skradziony rower elektryczny, a także rower damski oraz różne elektronarzędzia, których pochodzenia mężczyzna nie był wstanie określić i wielokrotnie zmieniał swoje wyjaśnienia - mówi Justyna Basiaga z policji w Nowym Sączu.

Mówi Justyna Basiaga z policji w Nowym Sączu

Sądeccy policjanci ustalili, że 43-latek w okresie od kwietnia do lipca na terenie Nowego Sącza ukradł kilka rowerów różnych marek. Sądeczanin usłyszał łącznie 6 zarzutów kradzieży oraz kradzieży z włamaniem.

Sonda
Upały w Polsce - czy masz już dość?

Wartość skradzionych rowerów wstępnie oszacowano na kwotę 15 tysięcy złotych, z czego policjanci odzyskali już rowery o wartości 12 tysięcy złotych. Teraz funkcjonariusze prowadzą dalsze czynności mające na celu ustalenie właścicieli odzyskanego mienia.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Rowerowy złodziej w rękach policji. Część łupu odzyskano!