Wyższa Szkoła Biznesu w Nowym Sączu

i

Autor: Michał Rejduch Wyższa Szkoła Biznesu w Nowym Sączu

Życie studenckie

Rekordowa liczba studentów na sądeckich uczelniach. Rusza nowy rok akademicki

2023-09-28 10:06

Do kolejnego roku akademickiego przygotowują się sądeckie uczelnie wyższe. Rekrutacja na większość kierunków już się zakończyła. Za kilka dni studenci rozpoczną naukę w Akademii Nauk Stosowanych oraz na Wyższej Szkole Biznesu. Ile osób w tym roku zacznie studia w Nowym Sączu? Sprawdziliśmy to dla Was.

WSB-NLU w Nowym Sączu. Nowy rok akademicki

To będzie rekordowy rok dla Wyższej Szkoły Biznesu z Nowego Sącza. Uczelnia w tym roku przyjęła prawie cztery i pół tysiąca osób na pierwszy rok. Za kilka dni zaczną się tu zajęcia zarówno na studiach zaocznych, jak i dziennych. W sumie w tym roku na WSB-NLU będzie studiować prawie dziesięć tysięcy osób. Największym hitem podczas tegorocznej rekrutacji okazała się psychologia.

Symulator dachowania w Nowym Sączu

Od trzech lat obserwujemy bardzo mocny trend wzrostowy. Obecnie na pierwszy rok mamy już rekrutowanych 1500 studentów. Dużym zainteresowaniem cieszy się informatyka i zarządzanie. Takim hitem są też studia podyplomowe z analizy danych. To pewnie dlatego, że na rynku pracy potrzeba analityków. Poza tym studia podyplomowe MBA przywództwo, zarządzanie zasobami ludzkimi, ale też studia podyplomowe ze sztucznej inteligencji czy psychotraumatologii — mówi prodziekan WSB, Michał Mółka.

ANS w Nowym Sączu

i

Autor: Michał Rejduch ANS w Nowym Sączu

ANS w Nowym Sączu. Jakie kierunki są tegorocznym hitem?

Nowy rok akademicki rozpoczyna również Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Sączu. Uczelnia na pierwszy rok przyjęła ponad 1100 studentów. To o sto osób więcej niż w 2022 roku. Głównym magnesem przyciągającym studentów do nowosądeckiej ANS był nowy kierunek lekarski.

Sonda
Myślałeś(aś) kiedykolwiek o studiach medycznych?

W ciągu półtora tygodnia na 50 miejsc przyjęliśmy 50 osób, a starało się prawie 700 osób. To są osoby z całej polski. Większość z nich ni jest z regionu sądeckiego. To głównie osoby, które mają możliwość kształcenia się w swojej okolicy na kierunkach lekarskich, jednak ze względu na małą liczbę miejsc na tamtejszych uczelniach wybrały Akademię Nauk Stosowanych — mówi rektor uczelni Mariusz Cygnar.

Dużym zainteresowaniem wśród osób ubiegających się o przyjęcie do Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu cieszą się inne kierunki medyczne jak pielęgniarstwo, czy ratownictwo medyczne. Także studia techniczne, czy informatyczne. W tym roku na Akademii Nauk Stosowanych będzie studiować ponad 3600 osób.

Źródło: Rekordowa liczba studentów na sądeckich uczelniach. Rusza nowy rok akademicki