Kolejny nowoczesny sprzęt trafił do Sądeckiego Pogotowia ratunkowego

i

Autor: Starostwo powiatowe w Nowym Sączu Kolejny nowoczesny sprzęt trafił do Sądeckiego Pogotowia ratunkowego

Ratuje życie i ułatwia prace ratowników. Nowy sprzęt w Sądeckim Pogotowiu Ratunkowym!

2021-11-25 16:30

Kolejny nowoczesny sprzęt medyczny trafił do Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego. Tym razem to mobilny aparat USG, który będzie wykorzystywany w karetkach typu „S”.

Dzięki temu załoga karetki szybciej będzie mogła ocenić stan pacjentów. Szczególnie tych, którzy są w ciężkim stanie. Na przykład po wypadkach drogowych.

Wynik takiego badania pozwoli nam na podjęcie decyzji, czy pacjent nie ma poważnych urazów wewnętrznych, które w krótkim czasie mogą doprowadzić do jego śmierci. Niektórych obrażeń nie widać „gołym okiem”, a są na tyle poważne, że każda minuta jest na wagę złota – tłumaczy Waldemar Kubiński, który koordynuje wyjazdy zespołów karetek w Sądeckim Pogotowiu Ratunkowym.

Mówi Bożena Hudzik dyrektor Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego

Mobilny Aparat USG Sądeckie Pogotowie Ratunkowe dostało z Agencji Rezerw Strategicznych. Urządzenie trafiło do podstacji w Krynicy – Zdroju, gdzie dyżuruje jedna z karetek specjalistycznych.

Czy wiesz, kiedy przypadają różne rodzinne święta w ciągu roku?

Pytanie 1 z 8
Kiedy wypada Dzień Matki?

Sądeckie Pogotowie Ratunkowe cały czas unowocześnia nie tylko sam sprzęt medyczny, który jest na wyposażeniu karetek, ale co jakiś czas wymienia też karetki.

W ostatnich dwóch latach Sądeckie Pogotowie Ratunkowe wzbogaciło się już o siedem nowych karetek. Kolejny nowoczesny pojazd będzie kupiony w najbliższych miesiącznicach.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Źródło: Ratuje życie i ułatwia prace medykom. Nowy sprzęt w Sądeckim Pogotowiu Ratunkowym!