Ptaki w sądeckich parkach już czują zbliżającą się wiosnę

2022-02-15 12:00 MR
ptaki na gałęzi
Autor: www.pixabay.com

Poczuły zbliżającą się wiosnę i zaczynają się budzić do życia. W Nowym Sączu można już usłyszeć śpiewające ptaki. Na razie to pojedyncze przypadki, ale z każdym dniem w lasach i parkach będzie głośniej.

Przyroda w Nowym Sączu budzi się do życia po zimie?

Wystarczyło kilka ciepłych dni, żeby wiele z nich rozbudziło się po zimie. Coraz więcej ptaków można usłyszeć w sądeckich parkach. Dzień robi się coraz dłuższy, temperatura rośnie, a to oznacza, że takiego ptasiego śpiewu będzie coraz więcej. Możemy już usłyszeć między innymi wszystkie sikorki, gołębie, zięby, a także dzwońce, czy kowaliki.

Ratusz w Nowym Sączu do remontu

Rzeczywiście ten ciepły akcent sprzyja ptakom. Im dzień dłuższy, tym więcej z nich będzie można usłyszeć w sądeckich parkach i lasach. Na razie to są nieśmiałe ćwierknięcia, ale w najbliższym czasie będzie ich przybywać. Wszystkie sikory już się tak odzywają, czy czyże. Rzeczywiście można ogłosić stan przedwiośnia — mówi Grzegorz Tabasz, dyrektor wydziału środowiska w nowosądeckim ratuszu oraz sądecki przyrodnik.

Sonda
Czy dokarmiasz dzikie ptaki?

Na bociany jeszcze trochę poczekamy

W tym tygodniu są szanse na to, że ptasiego śpiewów w lasach, czy parkach w regionie sądeckim będzie więcej, bo temperatura ma wynieść nawet 15 stopni. Taka ciepła aura na pewno rozbudzi więcej ptaków. Te, które przylatują do Polski z ciepłych krajów, miedzy innymi bociany prawdopodobnie będzie można zobaczyć w naszym regionie w drugiej połowie marca.

Źródło: Ptaki w sądeckich parkach już czują zbliżającą się wiosnę