Psy ze schroniska w Nowym Sączu będą miały nowy wybieg. Właśnie ruszyła budowa

2021-08-18 13:00 MR

Ruszyła długo wyczekiwana budowa wybiegu dla psów w nowosądeckim schronisku. Od kilku dni wolontariusze porządkują teren przy schronisku i pracują przy stawianiu ogrodzenia.

Materiały do budowy czekały już od dawna i wybieg miał być gotowy już w maju, ale prace opóźniło sporo niespodziewanych sytuacji. Przede wszystkim schronisko długo czekało na ciężki sprzęt, który miał wyrównać teren, na którym ma powstać wybieg. Na szczęście udało się go wypożyczyć i w miniony weekend ruszyły prace.

Jak uchronić przed kleszczami siebie i swojego psa?

Spotkały nas po drodze różne sytuacje. Najpierw nie było materiału, potem materiał podrożał. Później mieliśmy problem ze znalezieniem wolontariuszy, a kiedy to już się udało, to kilka tygodni czekaliśmy, aż przyjedzie koparka i wykopie rów pod ogrodzenie. Prace na szczęście już ruszyły. Koparka przyjechała. Teraz będziemy betonować słupki – Wyjaśnia Joanna Otto, kierownik schroniska.

Są duże szanse na to, że wybieg będzie gotowy do końca tego miesiąca. Znajdzie się on tuż przy schronisku na dużej działce przy wałach Dunajca.

Te znaki drogowe spotykasz najrzadziej. Znasz je wszystkie? [QUIZ]

Pytanie 1 z 11
Poniższy znak ostrzega o:
Te znaki drogowe spotykasz najrzadziej. Znasz je wszystkie? [QUIZ]

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Źródło: Psy ze schroniska w Nowym Sączu będą miały nowy wybieg. Właśnie ruszyła budowa