Przyspieszają prace na miejskim rynku. Sprawdź co tam powstaje!

2021-07-13 16:17 DR
Nowa atrakcja dla turystów powstaje na rynku w Nowym Sączu
Autor: Darek Ryś Nowa atrakcja dla turystów powstaje na rynku w Nowym Sączu

Po krótkiej przerwie znowu ruszyły prace na płycie rynku w Nowym Sączu. Co prawda nie powstanie tam na razie podziemne muzeum, ale na małą atrakcję turystyczną można liczyć. Tak przynajmniej zapewniają władze miasta. Co to będzie ?

O dawnym ratuszu mieszkańcom miasta i turystom ma przypominać kamienny obrys fundamentów, który pojawi się na płycie rynku. Pierwsze efekty prac już można zobaczyć.

Obrys fundamentów dawnego ratusza będzie wykonany z piaskowca, a pozostałe części z kostki granitowej. Nie wykluczone, że pojawią się tam jeszcze inne elementy, które będą przypominać o tym jak wyglądał dawny ratusz w Nowym Sączu-mówi Jarosław Suwała prezes Sądeckiej Agencji Rozwoju Regionalnego, która koordynuje prace na miejskim rynku.

Jeżeli wszystko pójdzie dobrze, to prace na rynku w Nowym Sączu zakończą się jeszcze w lipcu. Zasypanie wykopalisk nie oznacza jednak, że miasto rezygnuje z budowy podziemnego muzeum, bo do tematu w każdej chwili będzie można wrócić. Wszystko zależy od tego czy na takie prace uda się zdobyć pieniądze.

Ssak, gad, czy ryba? Wcale nienajłatwiejszy quiz o zwierzętach

Pytanie 1 z 10
Spędzający znaczną część życia w wodzie dziobak to:

Archeolodzy, którzy od 2020 roku pracowali na płycie nowosądeckiego rynku dokopali się między innymi do fundamentów dawnego ratusza, piwnic oraz kilku innych pomieszczeń, jakie zostały po ratuszu, który doszczętnie spłonął w 1894 roku.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Przyspieszyły prace na miejskim rynku. Sprawdź co tam powstaje!