Przyjedź i sprawdź światła w samochodzie. W sobotę kolejna okazja!

i

Autor: Darek Ryś Przyjedź i sprawdź światła w samochodzie. W sobotę kolejna okazja!

region

Przyjedź i sprawdź światła w samochodzie. W sobotę kolejna okazja!

2023-11-17 16:57

Jeszcze tylko przez dwie soboty będzie można za darmo sprawdzać ustawienie świateł w naszych samochodach. To dzięki akcji pod hasłem „Twoje światła – nasze bezpieczeństwo”, do której przyłączyły się stacje kontroli pojazdów w całym kraju. Także z regionu sądeckiego.

Z tej okazji warto skorzystać, bo dobrze działające światła to większe bezpieczeństwo kierowców, ale też pieszych. Przypomina policja. Światła w samochodach będzie można za darmo sprawdzać w sobotę 18 listopada, a potem 9 grudnia.

W okresie jesienno-zimowym, kiedy szybciej zapada zmrok i często występują niekorzystne warunki atmosferyczne, warto zwrócić uwagę na stan oświetlenia pojazdów, którego jakość bezpośrednio wpływa na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego - mówi Ryszard Ogurek z policji w Nowym Sączu.

Mówi podkomisarz Ryszard Ogurek z policji w Nowym Sączu

W kampanię na terenie Nowego Sącza i powiatu nowosądeckiego włączyło się 9 stacji diagnostycznych, gdzie kierowcy będą mogli bezpłatnie sprawdzić stan oświetlenia swoich samochodów.

Między innymi z miasta Nowego Sącza, ale też z Nawojowej, Ptaszkowej, Łososiny Dolnej, Powroźnika czy Piwnicznej. Lista stacji, które przyłączyły się do akcji jest na stronach lokalnych komend policji.

Dodatkowo, w okresie trwania akcji policjanci ruchu drogowego z sądeckiej komendy będą prowadzić działania, podczas których zwrócą szczególną uwagę na oświetlenie pojazdów.

Sprawne, prawidłowo wyregulowane światła pozwalają kierowcy wcześniej dostrzec przeszkodę bądź pieszego poruszającego się jezdnią lub poboczem. Jeśli oświetlenie pojazdu jest nieprawidłowe, to w złych warunkach atmosferycznych i przy niedostatecznej widoczności, wzrasta prawdopodobieństwo zdarzenia drogowego - dodaje Ryszard Ogurek.

Muzyka rockowa lat 80 - quiz

Pytanie 1 z 10
Piosenkę "Daj mi tę noc" śpiewał zespół:

Kampanię „Twoje światła – nasze bezpieczeństwo” już od kilku lat organizuje policja razem z instytutem transportu samochodowego.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Źródło: Przyjedź i sprawdź światła w samochodzie. W sobotę kolejna okazja!