Przewodnicy górscy z Nowego Sącza będą sprzątać brzegi Kamienicy. Możesz im pomóc!

2022-04-21 7:19 MR
W zeszłym roku w ramach akcji sprzątania Kamienicy zebrano 5 ton śmieci
Autor: Michał Rejduch W zeszłym roku w ramach akcji sprzątania Kamienicy zebrano 5 ton śmieci

Zamiast na górskie szlaki wyruszą nad brzegi rzeki Kamienicy, żeby je posprzątać. Przewodnicy Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego w Nowym Sączu organizują wiosenną akcję zbierania śmieci nad rzeką. Odbędzie się ona już w najbliższą sobotę. Dołączyć może każdy chętny.

Sprzątanie brzegów Kamienicy w Nowym Sączu już po raz czwarty

Dostaną worki na śmieci, rękawiczki i ruszą sprzątać brzegi rzeki Kamienicy w Nowym Sączu. Przed nami czwarta taka akcja, którą organizuje nowosądecki oddział Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego. Dołączyć może każdy mieszkaniec miasta. PTT współpracuje z jedną z sądeckich firm, która odpowiedzialna jest za wywóz śmieci. To ona dostarczy niezbędny sprzęt, a potem śmieci zabierze. Mimo że rok temu posprzątano teren nad Kamienicą od mostu 700-lecia w kierunku kładki pieszej na wysokości salonu meblowego, to nadal ludzie wyrzucają tu śmieci i pracy będzie sporo. A tak akcja wyglądała w zeszłym roku - zobacz film poniżej.

Sądeczanie sprzątali brzegi Kamienicy

Jest brudno, niestety. Jak się przejdziemy brzegami rzeki, to cały czas zalega tam dużo śmieci. W zeszłym roku podczas akcji zebraliśmy ponad 5 ton śmieci. Planujemy iść w górę rzeki zarówno z jednej, jak i drugiej strony brzegu. Chcemy posprzątać to przed okresem wakacyjnym, kiedy sądeczanie będą spędzać tu wolny czas, żeby nad rzeką było przyjemnie. Zapraszamy każdego chętnego – mówi Jolanta Augustyńska, z PTT w Nowym Sączu.

Sonda
Czy segregujesz śmieci?

Nie tylko butelki, czy papiery, ale też telewizory czy lodówki

W zeszłym roku w akcji wzięło udział wielu sądeczan, którym zależy na tym, żeby teren pobliżu rzeki był czysty. Niestety, to co znaleźli w krzakach nad brzegami, zaskoczyło wielu z nich. Poza butelkami, czy puszkami leżały tam zniszczone opony samochodowe, ale także śmieci wielkogabarytowe, jak telewizory, czy lodówki. Akcja sprzątania brzegów Kamienicy rozpocznie się w sobotę, 23 kwietnia o godzinie 9. Zbiórka przy pumptracku.

Źródło: Członkowie PTT i przewodnicy górscy z Nowego Sącza będą sprzątać brzegi Kamienicy. Możesz im pomóc!