Przed nami „Sobota paszportowa”. Będzie można złożyć wniosek, ale też odebrać gotowy dokument

2023-03-24 16:45 DR
Wracają Soboty Paszportowe w Małopolsce
Autor: Darek Ryś Wracają Soboty Paszportowe w Małopolsce

Nie tylko od poniedziałku do piątku, ale też w niektóre soboty będzie można w Małopolsce załatwiać sprawy związane z paszportami. W tym roku paszportowych sobót będzie kilka. Pierwsza już 25 marca.

W sobotę,  27 maja w biurach paszportowych w Krakowie, Tarnowie i Nowym Sącza między godziną 8, a 14 będzie można złożyć wniosek paszportowy lub odebrać gotowy dokument.

To będzie już piąta „Sobota paszportowa”, którą organizujemy w tym roku, a druga w maju. Z dotychczasowych skorzystały już łącznie 3432 osoby. Jak widać, zainteresowanie jest niezmiennie bardzo duże. Zbliża się okres przedwakacyjny, dlatego tym bardziej zachęcam do skorzystania z biur paszportowych otwartych w sobotę – mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

Mówi Joanna Paździo rzecznik wojewody małopolskiego

Sobotnie dyżury mają rozładować kolejki, bo przed sezonem letnim bardzo dużo osób stara się o taki dokument.  Dlatego z dodatkowego dyżuru warto skorzystać. 

Jak dobrze pamiętasz cytaty z polskich filmów lat 70.? QUIZ dla uważnych kinomanów

Pytanie 1 z 10
Dokończ cytat z filmu “Rejs”: “Proszę pana, ja jestem umysł…”

W tym roku biura paszportowe w całej Małopolsce przyjęły już prawie 102 tysięcy wniosków o paszport, w tym ponad 3 tysiące on-line.

Kolejne „Soboty paszportowe” zaplanowane są na 17 czerwca i 1 lipca.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Źródło: Przed nami kolejna „Sobota paszportowa” Będzie można złożyć wniosek, ale też odebrać gotowy dokument