Przed nami Ogólnopolski Tydzień Bibliotek. Co czeka nas w Nowym Sączu? Znamy program!

2022-05-06 7:44 MR
ksiązki w bibliotece
Autor: Michał Rejduch Ogólnopolski Tydzień Bibliotek potrwa od 8 do 15 maja

Rusza on już w najbliższą niedzielę. Akcja ma przypominać o tym, jak ważne są biblioteki i promować czytelnictwo. Jak co roku włącza się do niej Sadecka Biblioteka Publiczna, która przygotowała dla mieszkańców miasta sporo atrakcji. Znamy program!

Koncerty, wystawa, spotkania autorskie

Tegoroczny Ogólnopolski Tydzień Bibliotek organizowany jest pod hasłem „Biblioteka – Świat w jednym miejscu”. W programie obchodów w Nowym Sączu, które organizuje Sądecka Biblioteka Publiczna, są spotkania z autorami książek, aktorami, ale też koncerty muzyczne i wystawa. W programie znalazły się propozycje zarówno dla dzieci i młodzieży oraz dla dorosłych czytelników.

Biblioteka pod chmurką

Przygotowaliśmy bardzo bogaty program. Zaczynamy od spotkania autorskiego z Jędrzejem Pasierbskim, odwiedzi nas również Magda Umer. Będziemy mieć okazje spotkać się z aktorem Marianem Dziędzielem. Zaplanowaliśmy też dwa koncerty. Do akcji włączyły się wszystkie filie biblioteki i każda z nich oferuje coś ciekawego dla czytelników - mówi Marek Rylewicz, dyrektor Sądeckiej Biblioteki Publicznej.

QUIZ. Największe książkowe bestsellery. Uzupełnij jedno słowo!

Pytanie 1 z 12
Wśród światowych bestsellerów nie brakuje fantastyki, a prym wiodą przygody Harry’ego Pottera. Książki z tego cyklu wydano kilkaset milionów razy… A pierwsza z nich to Harry Potter i filozoficzne co?

Za zwrot przetrzymanej książki w tym tygodniu nie zapłacimy kary

Tydzień Bibliotek w Nowym Sączu to także okazja dla zapominalskich czytelników, którzy nieco dłużej niż zwykle przetrzymali książki. W tym tygodniu, oddając je do biblioteki, nie zapłacimy kary. Tydzień bibliotek potrwa od 8 do 15 maja. Program znajdziecie TUTAJ

Źródło: Przed nami Ogólnopolski Tydzień Bibliotek. Co czeka nas w Nowym Sączu? Znamy program!