Prosto zza biurka na stok narciarski? To bardzo zły pomysł. Ratownicy GOPR ostrzegają!

2021-12-02 13:03 MR
Stok narciarski
Autor: Michał Rejduch Stok narciarski

Sezon narciarski startuje na Sądecczyźnie. Już w ten weekend będzie można pojeździć na nartach czy desce w okolicy Krynicy. Warto jednak pamiętać, że zanim pojedziemy na narty, warto zadbać o swoją kondycję.

Najpierw na siłownię, potem na stok

W weekend rusza pierwsza stacja narciarska na Sądecczyźnie. Pojeździć będzie można na jednym ze stoków w Tyliczu. Ratownicy GOPR przypominają jednak, żeby zadbać o siebie i swoje zdrowie i do wizyty na stoku odpowiednio się przygotować dużo wcześniej. Przyda się odpowiednia rozgrzewka, a ci, którzy mają pracę siedzącą, raczej powinni wcześniej poćwiczyć na siłowni…

Nauka jazdy na nartach - jak podchodzić pod górę

Chcąc się przegotować dobrze do sezonu narciarskiego, nie można tego robić dzień, czy dwa przed wyjazdem na narty. Warto skorzystać z różnych treningów, czy też zajęć w klubach fitness. Chodzi o ćwiczenia ogólnorozwojowe. Trzeba przygotować ciało do zupełnie innego wysiłku niż chodzenie, bieganie, czy jazda na rowerze. Jeżeli tego nie zrobimy możemy nabawić się poważnych urazów i kontuzji.  Nie zapominajmy też, będąc na stoku, żeby przed samymi zjazdami zrobić rozgrzewkę – podpowiada ratownik Krynickiej Grupy GOPR, Grzegorz Sus.

Sonda
Czy będziesz oglądał skoki narciarskie na antenie TVN?

Kolejne stacje w regionie sądeckim ruszą, wtedy, kiedy spadnie temperatura. Do zimowego sezonu przygotowują się również stacje narciarskie z Podhala.

Źródło: Prosto zza biurka na stok narciarski? To bardzo zły pomysł. Ratownicy GOPR ostrzegają!