Grodzka Spółdzielnia Mieszkaniowa dostała wysokie odszkodowanie

i

Autor: Michał Rejduch Grodzka Spółdzielnia Mieszkaniowa dostała wysokie odszkodowanie

Prawie milionowe odszkodowanie dla spółdzielni. Wiemy, na co pójdą pieniądze!

2022-02-10 7:41

Będzie remont bloków na osiedlu Wojska Polskiego, które latem ubiegłego roku zniszczył grad. Grodzka Spółdzielnia Mieszkaniowa dostała właśnie odszkodowanie od firmy ubezpieczeniowej. To prawie milion złotych.

Spółdzielnia szuka firmy, która wykona remont

Elewacje kilkunastu bloków na osiedlu Wojska Polskiego doczekają się naprawy. Chodzi o te budynki, które mocno ucierpiały podczas zeszłorocznego gradobicia, które latem zeszłego roku przeszło przez Nowy Sącz. Spółdzielnia dostała odszkodowanie od firmy ubezpieczeniowej. Teraz szuka firmy, która naprawi elewacje. Do zrobienia jest sporo.

Nowy krwiobus trafił do RCKiK w Krakowie

Do naprawy mamy elewacje w kilkunastu blokach. Docieplenie samo w sobie zostanie, natomiast trzeba założyć siatkę, położyć klej i zaprawę elewacyjną. Te ubytki są bardzo widoczne i boimy się, że po następnej zimie woda zaczęłaby wsiąkać w docieplenie i zniszczyć je. Musi to być kompleksowo wszystko zrobione – mówi Ryszard Jasiński, wiceprezes Grodzkiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Nowym Sączu.

Sonda
Czy oglądasz remonty Szelągowskiej?

Nie ma chętnych na remont?

Grodzka Spółdzielnia Mieszkaniowa liczy na to, że firmę, która naprawi elewacje bloków na Wojska Polskiego, uda się szybko znaleźć i prace ruszą jeszcze tej wiosny. W pierwszym przetargu, który ogłoszono, wystartowała tylko jedna firma. Na dniach ma być ogłoszony kolejny przetarg, jeżeli ten nie wyłoni żadnego wykonawcy, zarząd spółdzielni poszuka firmy remontowej na własną rękę.

Źródło: Prawie milionowe odszkodowanie dla spółdzielni. Wiemy, na co pójdą pieniądze!