Prace w hotelu uczniowie poznają od kuchni. ZS nr 2 ma nowego partnera do praktyk zawodowych

2021-06-10 12:00 MR
podpisanie umowy o współpracy
Autor: Michał Rejduch Szkoła i hotel podpisały umowę o współpracy

To pierwsze takie porozumienie szkoły i hotelu. Zespół Szkół nr 2 im. Sybiraków podpisał specjalne porozumienie z jednym z hoteli w Nowym Sączu dotyczące praktyk. Uczniowie technikum organizacji turystyki od kuchni poznają działalność hotelu i prace na różnych stanowiskach.

Uczniowie techników obowiązkowo w ciągu nauki w szkole muszą odbyć praktyki zawodowe. Dzięki podpisanemu porozumieniu będzie to dużo łatwiejsze i nie będzie trzeba załatwiać wielu formalności. Sami uczniowie będą mogli zobaczyć, jak wygląda praca pokojówki, kelnera czy w recepcji, ale też wiele nauczyć się w trakcie takich praktyk.

Największa makieta kolejowa w Nowym Sączu

My staramy się każdemu uczniowi, który do nas przychodzi na praktykę pokazać każdy hotelowy dział. W trakcie praktyk poznają oni systemy rezerwacyjne, zasady obsługi klientów, dowiedzą się, jak wygląda komunikacja między recepcją a house skippingiem. Cieszę się, że doszło do podpisania tego porozumienia – mówi dyrektor hotelu, z którym szkoła będzie współpracowała, Krzysztof Kos.

To nie pierwsze takie porozumienie, jakie Zespól Szkół nr 2, podpisał z sądecką firmą. Do tej pory takie umowy były podpisywane z innymi przedsiębiorstwami na terenie miasta.

QUIZ. Polska polityka od 1990 roku. Zna się na niej rzekomo każdy Polak. Udowodnij to

Pytanie 1 z 15
Który zespół wykonywał utwór disco polo dedykowany Aleksandrowi Kwaśniewskiemu?

Szkoła po raz pierwszy zawiera porozumienie z tego typu placówka jak hotel. Ponieważ uczniowie odbywali już tu praktyki, postanowiliśmy sformalizować to i podpisać stosowną umowę – wyjaśni Sławomir Szczerkowski, dyrektor ZS nr 2.

Od nowego roku szkolnego Zespół Szkół numer 2 będzie jedyną szkołą w Nowym Sączu, która prowadzi technikum organizacji turystyki. W ramach zajęć uczniowie klas mają spotkania z przedstawicielami branży turystycznej, ale też z przewodnikami i pracownikami hotelu.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Źródło: Pracę w hotelu uczniowie poznają od kuchni. ZS nr 2 ma nowego partnera do praktyk zawodowych