Powódź błyskawiczna w kolejnych miejscowościach na Sądecczyźnie. Strażacy mieli dużo pracy

2021-07-16 8:28 MR
wóz strażacki
Autor: Darek Ryś

To była bardzo trudna noc dla strażaków z Nowego Sącza i okolicy. Burza, która przeszła w nocy z czwartku na piątek przez Sądecczyznę wyrządziła wiele strat. Rzeka Łubinka znowu wylała z koryta i zalała gospodarstwa, domy, a lokalne potoki zniszczyły wiele dróg.

Trwa sprzątanie po burzy z deszczem, która przeszła przez Sądecczyznę. Jest wiele szkód. Najwięcej zniszczeń jest w Paszynie i Piątkowej koło Nowego Sącza. Tu wylała rzeka Łubinka, zalewając wiele domów. Wylały także lokalne potoki, które wpływają do Łubinki.

Zanotowaliśmy 40 interwencji minionej nocy. Bardzo trudna sytuacja była w Paszynie i Piątkowej, gdzie wystąpiła tak zwana powódź błyskawiczna. Rzeka Łubinka i lokalne potoki podtopiły 35 domów, jeden został uszkodzony przez wiatr. Zniszczonych jest także 12 dróg gminnych. W akcji brało udział ponad 60 zastępów jednostek PSP i OSP – relacjonuje Paweł Motyka, zastępca komendanta Straży Pożarnej w Nowym Sączu.

POSŁUCHAJ: Co mówią mieszkańcy, których domy zalało

To już drugi przypadek w ciągu ostatniego tygodnia jak powódź błyskawiczna powoduje straty w okolicy Nowego Sącza. W niedzielę przez silne opady deszczu z koryta wylała rzeka Łubinka, zalewając domy w okolicy Miasteczka Galicyjskiego w Nowym Sączu. Nieciekawie sytuacja wyglądała również w gminie Łososinie Dolnej, gdzie lokalne potoki zalały drogi oraz wiele domów.

Sonda
Upały w Polsce - czy masz już dość?

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Powódź błyskawiczna w kolejnych miejscowościach na Sądecczyźnie. Strażacy mieli dużo pracy