Poważny wypadek quada koło Nowego Sącza

i

Autor: PSP Nowy Sącz Poważny wypadek quada koło Nowego Sącza

Poważny wypadek quada w Korzennej. Dwie młode osoby w szpitalu!

2022-02-16 13:05

Policjanci z Nowego Sącza wyjaśniają jak doszło do poważnego wypadku quada w Korzennej. Dwie młode osoby są ranne. Jedną do szpitala przetransportowano śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Wszystko wydarzyło się na drodze w gminie Korzennej koło Nowego Sącza. Na miejsce wypadku wysłano między innymi zastępy z JRG numer 1 z Nowego Sącza oraz dwie jednostki OSP z Korzennej.

Po przybyciu na miejsce ustalono, że z drogi gminnej na pole wypadł Quad. Pojazd leżał do góry kołami. Wiadomo, że pojazdem podróżowały dwie osoby, które znajdowały się poza pojazdem. Kierujący pojazdem był przytomny i znajdował się na poboczu drogi. Pasażer znajdował się na jezdni i był nieprzytomny. Osoba postronna udziela pierwszej pomocy - informują strażacy z Nowego Sącza.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora w pojeździe oraz udzieleniu pomocy poszkodowanym. Na miejsce wezwano śmigłowiec LPR, który jedną osobę przetransportował do szpitala. Natomiast drugi poszkodowany do szpitala pojechał kartkę pogotowia ratunkowego.

Najstarsze polskie wulgaryzmy - czy znasz ich znaczenie? Sprawdź się! [QUIZ]

Pytanie 1 z 7
Murwa, larwa, przechodka, to określenia...

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Źródło: Poważny wypadek quada w Korzennej. Dwie młode osoby w szpitalu!