Potrącił policjantów, bo chciał ukryć nielegalny tytoń. Grozi mu do 10 lat więzienia!

2021-08-02 12:34 DR
Potrącił policjantów,  bo przewoził nielegalny tytoń
Autor: KMP Nowy Sącz Potrącił policjantów, bo przewoził nielegalny tytoń

Nawet do 10 lat więzienia grozi mężczyźnie, który potrącił policjantów. Kierowca próbował odjechać, bo w samochodzie miał nielegalny tytoń. Teraz mężczyzna odpowie nie tylko za przestępstwo skarbowe, ale także za czynną napaść na funkcjonariuszy.

Wszystko wydarzyło się w miejscowości Zabrzeż w gminie Łącko. To właśnie tam policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego mercedesem. Na początku kontrola przebiegała spokojnie, ale gdy kierowca usłyszał od policjanta, aby wyszedł z samochodu, nagle uruchomił silnik i włączył wsteczny bieg gwałtownie cofając.

Funkcjonariusz widząc, że mężczyzna chce odjechać, próbował przez otwarte okno wyjąć kluczyki ze stacyjki, jednakże został pociągnięty przez rozpędzony samochód. Uciekający potrącił także drugiego policjanta stojącego przy kontrolowanym pojeździe. Po przejechaniu kilkudziesięciu metrów samochód uderzył w przydrożny znak drogowy, wtedy też kierowca został obezwładniony i zatrzymany przez interweniujących policjantów. Ranni funkcjonariusze zostali przewiezieni do szpitala, na szczęście ich obrażenia nie są poważne - mówi Justyna Basiaga z policji w Nowym Sączu.

64-letni mieszkaniec gminy Chełmiec trafił do policyjnej celi w sądeckiej komendzie, był trzeźwy. Jak się okazało, jego zachowanie najprawdopodobniej było spowodowane obawą odkrycia przez policjantów w trakcie kontroli drogowej jego nielegalnego procederu, ponieważ w samochodzie policjanci w workach znaleźli ponad 100 kilogramów tytoniu. Straty Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego oszacowano na kwotę blisko 120 tysięcy złotych.

Jakie są najważniejsze zasady protokołu dyplomatycznego? Przydadzą się każdemu! [QUIZ]

Pytanie 1 z 11
Precedencja to:

Za czynną napaść na funkcjonariusza Policji grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast za przewożenie wyrobów akcyzowych nieoznaczonych znakami akcyzy wysoka grzywna.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Potrącił policjantów, bo chciał ukryć nielegalny tytoń. Grozi mu do 10 lat więzienia!